کسی حق ندارد از تریبون نماز جمعه برای وحدت شکنی و تخریب دولت استفاده کند - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان در آیین معارفه امام جمعه شهرستان خاش گفت :تریبون نماز جمعه باید کانون وحدت باشد و هیچ فردی اجازه ندارد از این جایگاه دولت را تخریب کند.

به گزارش نی زار، حجت الاسلام غلامرضا دهقان با حکم آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و با حضور فرماندار، مولوی محمد علی شهنوازی امام جمعه مسجد جامع توحیدیه اهل سنت، معتمدان، مسئولان و شماری از مردم شیعه و سنی خاش به عنوان امام جمعه این شهرستان معرفی شد.نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان روز جمعه در مراسم معارفه امام جمعه جدید شهرستان خاش گفت: شرکت در نماز جمعه وظیفه ای همگانی بوده که باید برای ادای فریضه بزرگ دینی حضور پیدا کنند.

آیت الله عباسعلی سلیمانی اظهار داشت: برگزاری جلسات رفاقت، صمیمیت، وحدت، برادری، عزت، کرامت دینی و احترام به یکدیگر در این منطقه بسیار ستودنی و قابل تقدیر است.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: حضور اقشار مختلف مردم شیعه و سنی و تعامل مسئولان و علما در نشست های وحدت و همبستگی در شهرستان خاش قابل تقدیر است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان با اشاره به انتخابات بیان کرد: شکل گیری یک حماسه پرشور و مشارکت بالای ۹۰ درصدی مردم خاش و حضور بانوان در عرصه انتخابات ابهت اسلام را به جهانیان نشان داد.

آیت الله سلیمانی گفت: جای خوشحالی است که زنان و مردان برای تعیین سرنوشت خودشان در صحنه حاضر هستند و طلسم های شیطانی را در هم می شکنند.نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بیان کرد: رئیس جمهوری با رای مستقیم مردم روی کار می آید بنابراین باید مورد حمایت همه مردم باشد.

عضو خبرگان رهبری تاکید کرد: همگان باید پیرو رهنمودهای ارزشمند امام راحل(ره) و رهبری باشیم و از دولت حمایت کنیم.امام جمعه زاهدان بیان کرد: آگاهی و بصیرت در عصر کنونی به حدی رسیده که به خوبی مشاهده می شود اقشار مختلف جامعه برای توسعه میهن اسلامی تلاش می کنند.

آیت الله سلیمانی خاطر نشان کرد: تریبون نماز جمعه باید کانون وحدت باشد و هیچ فردی اجازه ندارد از این جایگاه دولت را تخریب کند.نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان ادامه داد: جایگاه نماز جمعه بسیار ارزشمند و برجسته است و باید مصالح نظام در آن بیان شود.

آیت الله سلیمانی اظهار داشت: براساس توصیه رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه باید به مشکلات بیکاری، اشتغال و تولید پرداخته شود و به توسعه منطقه کمک کنیم.عضو خبرگان رهبری بیان کرد: تلاش همه مسئولان باید برای توسعه زیرساختها و رونق فعالیت های صنعتی، کشاورزی و گردشگری باشد.امام جمعه زاهدان تاکید کرد: خاش نگین تولید محصولات کشاورزی و دامی است بنابراین باید روی این ظرفیت کار شود.(ایرنا)

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.