نامه سرگشاده نماینده مردم سیستان درمجلس شورای اسلامی خطاب به مردم استان سیستان و بلوچستان - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : در پی برگزاری انتخابات باشکوه ریاست جمهوری دوازدهم و رای بالای مردم استان به دکتر روحانی و همچینین برگزاری همایش تقدیر از اعضای ستادهای انتخاباتی آقای دکتر روحانی درتالار وزارت کشور و حضور مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان در تالار وزارت کشور و مورد تشویق هاوتقدیر قرارگرفتن مولوی عبدالحمید در این مراسم چندهزارنفری دکتراحمدعلی کیخا نماینده مردم سیستان درمجلس شورای اسلامی طی نامه ای سرگشاده خطاب به مردم استان سیستان وبلوچستان چنین نوشت :

متن کامل این نامه بدون ویرایش به  شرح زیر می باشد:

 

بِسْم الله الرحمن الرحیم

مطلع شدم که جناب آقای مولوی عبدالحمید در همایش تقدیر از أعضاء ستادهای انتخاباتی آقای دکتر روحانی که روز چهارشنبه در تالار وزارت کشور با حضور هزاران نفر از یاران آقای رئیس جمهور برگزار شده است در هنگام ورود و همچنین سخنرانی بشدت و برای زمانهای طولانی مورد تشویق هموطنان از سراسر کشور قرار گرفته است و در فرمایشات خویش تنها به این نکته اشاره فرموده اند که أهل سنت نیز بعنوان جزیی از پیکره ایران فقط خواستار عزت ایران و اسلام است.

نقش ایشان در ریختن رأی اکثریت أهل سنت ایران در سبد آقای دکتر روحانی و دوستداران اعتدال و اصلاحات در کشور بر هیچکس پوشیده نیست و احتمالاً بخشی از کف زدنها و تشویقهای حامیان دولت بخاطر یاریگری ایشان و فرزندان اهل سنت ایران در این انتخابات حساس و مهم بوده است.

اما بدون شک بخش دیگر تشویقها بخاطر صحبتهای ایشان بوده که کمتر از استان ما شنیده شده است.

اینکه ما عزت ایران و اسلام را می خواهیم اینکه از عزت ایران مسروریم و اینکه ما هم می خواهیم مثل سایر ایرانیان دیده شویم و در توسعه و سازندگی کشور مشارکت داشته باشیم.
حیفم آمد برداشتهای خویش را از این واقعه با سایر مردم نیک اندیش و نو اندیش استانم بویژه جوانان آینده نگر به مشارکت نگذارم.

أولاً بسیار خوشحالم که یکی از بزرگان استان فرهنگمدار سیستان و بلوچستان در این انتخابات با اقدام شایسته خویش به سربلندی و سرافرازی ایران اسلامی کمک شایان توجه ای نمودند که غیر قابل إنکار و چشم پوشی است.

بطوریکه همه دوستداران وطن، قدرشناس این اقدام زیبا هستند و قطعاً در تاریخ سیاسی کشور برای همیشه به عنوان یک کار ملی به یادگار می ماند. نکته دوم اینکه این اقدام جایگاه و قدر و منزلت مردم سیستان و بلوچستان را در نزد اکثر هموطنان ارتقاء بخشید بخصوص که مردم این استان از منظر دسترسی به حقوق اساسی خویش در پائینترین سطح قرار دارند بعبارت دیگر ارزش رأی مردم این استان با توجه به شدت محرومیت موجود در مقایسه با سایر نقاط کشور دو چندان است.

ثانیاً اگر نیک بیندیشم از منظر توسعه ، اشخاصی همچون جناب مولوی عبدالحمید یک ظرفیت مهم برای توسعه استان محروم سیستان و بلوچستان هستند و چقدر خوب بود اگر دوستداران استان بر خلاف دیگاههای سنتی تلاش می کردند تا با تقویت همدلی و همزبانی موجبات بهره مندی عقلایی از این ظرفیت ملی را فراهم کنند.

همچنانکه سازمان محیط زیست در این دولت تلاش کرد تا در کارگروه تالابهای بین المللی هامون، از این ظرفیت استفاده کند.
نتیجه اینکه امیدوارم جوانان تحصیلکرده استان از هر قوم و مذهبی که هستند با واقع بینی و عملگرایی و بدون تعلقات قومی و مذهبی و صرفاً با هدف بهره گیری از همه ظرفیتهای استان ، بدور از تعصبات بی مورد ضمن احترام به بزرگان در جهت وحدت همه مردم استان از هر قوم و مذهبی که هستند تلاش نموده و در چارچوب قانون أساسی و با پیروی از مقام معظم رهبری در نقش آفرینی برای توسعه کشور و اعتلای استان عزیزمان گام بردارند.

همچنین جا دارد اینجانب از موضع گیری حضرت آیت الله سلیمانی امام جمعه محترم زاهدان و نماینده ولی فقیه در استان که حقیقتاً مطابق وصایای حضرت امام (ره) بر ضرورت بیطرفی ائمه جمعه در انتخابات، پدرانه برخورد نمودند و اجازه دادند تا مردم از میان افرادی که صلاحیت آنها توسط شورای محترم نگهبان تأیید شده است آزادانه و آگاهانه دست به انتخاب بزنند نهایت تشکر و قدردانی را دارم.

امید است با وجود این دو بزرگوار و درایت عزیزان در إیجاد همدلی و وحدت مردم استان و قدرشناسی دولت تدبیر و امید از مردم نجیب سیستان و بلوچستان شاهد رشد و شکوفایی استان عزیزمان در سالهای پیش رو باشیم انشاالله

توصیه و خواهش بنده از همه مردم عزیز استان بویژه جوانان این است که اگر می خواهید مشکلات استان حل شود و از بن بست توسعه نیافتگی خارج شویم از هر گونه مرزبندی قومی و مذهبی پرهیز نموده و همه مردم استان را برادر و برابر ببینید و به همه احترام بگذارید، بزرگان خیرخواه ملت خود را قدر بدانید و اگر از دست شما کاری بر می آید بخاطر خدا، بخاطر ایران و اسلام از مردم خود در هر کجای استان پهناورمان که هستند دریغ نفرمایید.

احمد علی کیخا
نماینده مردم شریف سیستان در مجلس شورای اسلامی

پنجم خرداد ماه یکهزاروسیصدونودوشش

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.