اجرای ۳۷۶ طرح عمرانی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار – رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: همزمان با اجرای طرح تحول نظام سلامت ۳۷۶ طرح عمرانی با اعتبار پنج هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال (۵۲۴ میلیارد تومان) در حوزه زیر پوشش این دانشگاه آغاز شده است.

به گزارش نی زار، دکتر محمود رضا میری در جمع خبرنگاران افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت خوشبختانه گام های خوبی در بهبود زیر ساخت های بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان برداشته شده است.

وی بیان کرد: با اجرایی سدن این طرح درمان بسیاری از بیماری های خاص ازجمله سرطان و بیماری های خاص که هزینه بسیار زیادی برای بیمار به همراه داشت در این طرح کاملا رایگان شد.

وی افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت شمار تخت های بیمارستانی سیستان و بلوچستان ۵۰ درصد افزایش یافت به طوری که قبل از اجرای این طرح تنها هزار و ۶۷۴ تخت در بیمارستان های این استان وجود داشت.

طرح تحول نظام سلامت از اواسط اردیبهشت سال ۹۳ با هدف کاهش هزینه های درمانی و کیفیت بخشی به خدمات پزشکی و بهداشتی در کشور آغاز شد.

وی با اشاره به دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حوزه تحقیقات و پژوهش بیان کرد: این دانشگاه با فعالیت بسیار خوب اعضای هیات علمی هم اینک در زمینه تحقیقات علاوه بر قرار گرفتن در زمره ۱۲ دانشگاه برتر کشور در سطح جهانی نیز موفق عمل کرده است./ایسنا

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.