مشکل تعطیلی معابر مرزی در رابطه با دستگاه های نظارتی است که معابر را غیر قانونی می‌دانند. - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار – فرماندار هیرمند گفت: بازارچه مرزی گمشاد از سوی جمهوری اسلامی ایران فعال است ولی افغانستان این بازارچه را یک طرفه تعطیل کرده است.

محمد علی پیری اظهار کرد: بازارچه مرزی گمشاد از طرف جمهوری اسلامی ایران باز است اما افغانستان فعالیتی در آنجا انجام نمی‌دهد.

وی در پاسخ به اینکه آیا این بازارچه قبلا تعطیل بوده است، تصریح کرد: بازارچه مرزی گمشاد از طرف جمهوری اسلامی ایران همیشه باز است اما افغانستان بازارچه را باز نمی‌کند و زمانی که بازارچه مرزی از سوی افغانستان باز نباشد عملا کاری نمی توان انجام داد.

وی ادامه داد: از طرف افغانستان باید یک لابی از سوی مردم یا مسئولین ایجاد شود که مامورین هماهنگی برای صادرات کالا را به آنطرف انجام دهند.

پیری بیان کرد: برخی مواقع لابی مردمی و لابی مسئولین محلی در طول یک هفته ۲یا ۳ روز در ساعتی خاص باز می‌شود که مردم آن طرف بتوانند محصولات خود را عرضه کنند.

پیری با بیان اینکه صادرات همه کالا انجام می‌شود عنوان کرد: واردات در بازارچه مرزی گمشاد تنها در بحث دام انجام می‌شود.

فرماندار هیرمند در مورد معبر مرزی گلشاه گفت: این معبر تاپایان سال گذشته باز بوده و فعالیت در آن انجام می شد اما فعلا بسته است. مشکل تعطیلی معابر مرزی در رابطه با دستگاه های نظارتی است که معابر را غیر قانونی می‌دانند./ایسنا

برچسب ها : , , ,