اسکان ۲۳۰۰ آسیب‌دیده حوادث نوروزی در سیستان وبلوچستان - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار – مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: در طرح امداد و نجات نوروزی امسال، ۲ هزار و ۳۱۱ آسیب‌دیده حوادث جاده‌ای، کوهستانی و غیره امدادرسانی و اسکان داده شدند.

رسول راشکی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از سیستان وبلوچستان، گفت: در طرح امداد و نجات نوروزی امسال، ۲ هزار و ۳۱۱ آسیب‌دیده حوادث جاده‌ای، کوهستانی و غیره امدادرسانی و اسکان داده شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بیان کرد: طرح امداد و نجات نوروزی از ۲۵ اسفندماه با استقرار ۶۰ پایگاه ثابت و سیار، جاده‌ای، ساحلی و کوهستانی در نقاط مختلف استان آغاز شد و تا پایان امروز، ۱۵ فروردین‌ماه، ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه تعداد کل حوادث جاده‌ای، کوهستان، سیل و آبگرفتگی ۵۸ مورد بوده است، افزود: در این حوادث متأسفانه ۷ هزار و ۷۱۷ مسافر و گردشگر نوروزی آسیب دیدند.

راشکی بیان کرد: در طرح امداد و نجات نوروزی امسال ۳۱ مکان برای اسکان اضطراری مسافران و همچنین یک فروند بالگرد، ۲۸ دستگاه آمبولانس، ۱۸ دستگاه وانت، ۱۶ دستگاه سواری و ۱۳ خودروی نجات تخصصی برای امداد رسانی به هموطنان در نظر گرفته شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با بیان اینکه در این طرح یک‌هزار و ۸۸۳ نیروی امدادگر در قالب ۴۵۹ تیم ‌‌فعالیت داشتند، ادامه داد: امسال سه تیم تخصصی از بانوان امدادگر در شهرستان‌های زاهدان، زابل و چابهار نیز به مسافران زن خدمت‌رسانی کردند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.