نمایندگان استان باید برای تصویب منطقه آزاد سیستان تلاش کنند/سفر رییس جمهور به سیستان و بلوچستان - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار – استاندار سیستان و بلوچستان فعالیت رسانه‌های استان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در سال گذشته فعالیت رسانه‌ها رو به پیشرفت و تکامل بوده ‌و امروز نیز بلوغ رسانه‌ای در استان حاکم شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان در بازدید از خبرگزاری فارس اظهار کرد: سرمایه انسانی، ثبات و آرامش ملی و رویکرد برگفته از ضرورت زمان سه شرط و عنصر هماهنگ برای نقش آفرینی می‌تواند باشد برای پاسخگویی به آنانی که در مسیر فرصت هستند.

علی اوسط هاشمی ضمن تشریح اقدامات انجام شده برای عمران و آبادانی استان با بیان اینکه تلاشمان بر این بوده زیرساخت‌ها را آماده کنیم و امروز در بخش‌های مختلف آثار این جهش را می‌بینیم، گفت: اطلاع رسانی، آگاهی بخشی نسبت به استان، ضرورت‌ها، مطالبات مردمی و نقش آفرینی خادمان استان باید برای مردم گفته شود و امروز رسانه ها باید ارتباط نزدیک را بر نگاه‌ها جاری کرده و مانع بیگانگی نسبت به رویدادها شوند.

امروز نیازمند رسانه روستایی هستیم تا بتوانیم مطالبات روستاییان را پیگیری کنیم

وی ادامه داد: امروز همه شهروندان در هرکجا که زندگی کنند از شهر و روستا گرفته تا هرجای دیگری باهم برابر هستند و باید ارتباط ها توسعه یابد، امروز نیازمند رسانه روستایی هستیم تا بتوانیم مطالبات روستاییان را پیگیری و خدمات صورت گرفته برای آنان را اطلاع رسانی کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه امروز همه شرایط برای توسعه استان فراهم است و پروراندن این رویکرد به تسهیل نگاه اشتغال کمک می‌کند، ادامه داد: فعالیت در صنعت گردشگری در تمام زمینه‌ها می تواند اثر گذار باشد زیرا این صنعت زنجیره ارتباط است در بخش های مختلف و دامنه وسیعی از تحول در آن حاکم است.

هاشمی اضافه کرد: امسال صنعت گردشگری را به دلیل جنس فرهنگی بودن آن در اولویت داده ایم و توسعه بر پایه اشتغال را از همین صنعت برای استان رقم خواهیم زد، سال ۹۶ سال بذرافشانی بر نگاه ایرانیان است و در این سال به اوج می رسانیم تغییر نگاه را در داخل و تغییر نگاه خارج را نسبت به استانمان.

این مسؤول افزود: برای تغییر دیوار ذهنی شکل یافته از بیرون نسبت به استان دو رویکرد تغییر نگاه بین گروههای مرجع و بعبارتی از سطوح بالا به پایین در درون استان و تغییر نگاه از بیرون به استان مورد توجه قرار گرفت.

وی از سفر رئیس جمهوری در سال ۹۶ به استان خبر داد و گفت: در این سفر کلنگ ۵۵۰ مگاوات برق را به زمین خواهیم زد تا استان را از نیروگاه برق بهره‌مند سازیم و افتتاح بندر بازدید از اراضی کشاورزی منطقه سیستان افتتاح چندین پروژه بهداشتی و درمانی در استان از دیگر برنامه های رییس جمهور به استان خواهد بود.

استاندار سیستان و بلوچستان فعالیت رسانه‌های استان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در سال گذشته رو به پیشرفت و تکامل بوده‌ ایم و امروز نیز بلوغ رسانه‌ای در استان حاکم است و تلاش ما هم بر این بوده و است تا به ضرورت‌های استان بپردازیم.

این مسؤول با بیان اینکه کلنگ چند کارخانه در منطقه سیستان بر زمین زده شده که برای مردم منطقه ایجاد اشتغال کرده و سیستانی آباد را به مردم نوید می‌دهد، گفت: انتظار است مردم بومی منطقه سیستان که در استان‌های مختلف کشور ساکن هستند سرمایه خود را به منطقه آورده و در ایجاد اشتغال برای مردم سیستان تلاش کرده و در توسعه و آبادانی منطقه مشارکت کنند.

وی در زمینه منطقه آزاد تجاری سیستان گفت: نمایندگان استان باید برای تصویب منطقه آزاد تجاری سیستان تلاش کنند، آنچه وظیفه دولت بوده انجام شده است.

هاشمی با اشاره به اینکه آمادگی کامل برای مقابله با بحران سیلاب را داریم، گفت: آمادگی مقابله و ذخیره سیلاب و برف آب از سمت کشور افغانستان را داریم./فارس