شهر علی اکبر آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی است - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

شهردار علی اکبر گفت : وجود ۴۰ هزار متر مربع فضای سبز و همجواری با منطقه باستانی کوه خواجه و دریاچه هامون ، شهر علی اکبر را منطقه بکر گردشگری تبدیل کرده است .

 

به گزارش نی زار مهندس علی اکبر اسدی زاده  اظهار کرد : با عنایت به این که سال ۹۶ سیستان وبلوچستان به عنوان مقصد گردشگری ناشناخته در کشور معرفی شده است تمهیدات ویژه ای برای پذیرایی و اسکان مهمانان نوروزی در این شهر انجام شده است .

 

وی علی اکبر را شهری با جاذبه های گردشگری بکر توصیف کرد و افزود : همجواری با منطقه سیاحتی ، زیارتی و باستانی کوه خواجه و دریاچه هامون ، کشتزار های سرسبز ، صنایع دستی (حصیر بافی ، قالیبافی  ) و … در کنار خلق و خوی مثال زدنی ساکنین این نقطه،  شهر علی اکبر را به محلی با خاطره های بیاد ماندنی تبدیل خواهد کرد

 

شهردار علی اکبر خاطر نشان کرد : به منظور پذیرایی از گردشگران و البته با عنابت به توان مجموعه ، همواره سعی کرده ایم تا بهترین شکل از چهره عمومی یک شهر را به نمایش بگذاریم .

 

 

اسدی زاده با اشاره به اینکه ۴۰ هزار متر مربع فضای سبز در شهر علی اکبر وجود دارد تصریح کرد : ۵ بوستان در این شهر با فضای سبز متنوع خود می توانند به عنوان محل اسکان موقت مسافرین نوروزی قرار گیرند .

 

وی بیان کرد : شهر علی اکبر از محدود اماکنی است که “خانه گردشگر” در آن دایر شده و مشغول خدمت رسانی به گردشگران است .

شهردار علی اکبر گفت : به منظور تسهیل رفت و آمد مسافرینی که قصد سفر به ” کوه خواجه “دارند ، محور خروجی شهر (حدفاصل تیپ علی اکبر تا خروجی شهر ) با مشارکت  اداره راه آسفالت شده است .

 

گفتنی است شهر علی اکبر با جمعیتی نزدیک به ۱۰ هزار نفر در مسیر منطقه باستانی “کوه خواجه ” در شهرستان هامون در شمال استان سیستان و بلوچستان قرار گرفته است . / ایرنا