ثبت نام اولین متقاضی گاز خانگی در سیستان و بلوچستان - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار: احداث زیرساختها زمینه ساز رشد هر منطقه است. یکی از ملزومات توسعه هر منطقه تامین انرژی است. ایران بعنوان دومین کشور دارای ذخایر گاز جهان مطرح است. گاز حامل انرژی ارزانتر بعنوان سوختی آلودگی کمتر نسبت به سایر سوختها در صنایع ایران کاربرد وسیعی دارد. استان سیستان و بلوچستان به یمن قرارداد انتقال گاز به پاکستان و هند از نعمت ورود گاز به استان در دولت گذشته برخوردار شد. اما سهم برخورداری مردم از گاز محدود به شهر ایرانشهر بود. با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید با تعریف پروژه های پتروشیمی در جنوب استان و پروژه های کاخانه لاستیک و کاشی و سرامیک و کاغذ سازی در شمال استان طراحی و اجرای خطوط لوله گاز به سایر نقاط استان کلید خورد.

خوشبختانه بر اساس قولهای قبلی دولت گاز قبل از سال ۹۶ به زاهدان رسیده و اولین متقاضی اشتراک گاز خانگی در شهرستان زاهدان مورد ثبت نام قرار گرفت و بدین ترتیب گاز شهری به زاهدان رسید که بناست در روزهای آینده این پروژه بزرگ و حیاتی استان که می تواند زمینه تحول بزرگی در منطقه باشد توسط رییس جمهور افتتاح گردد.

امیدواریم این سرعت عمل در انتقال گاز به سایر شهرها از جمله زابل ادامه یابد و در کنار اجرای خطوط انتقال نسبت به اجرای خطوط شبکه گاز در شهر زابل بصورت همزمان اقدام گردد تا با رسیدن گاز به حوزه سیستان و شهر زابل امکان استفاده از آن توسط مردم فراهم باشد.