دولت هیچ کوتاهی در روند تصویب منطقه آزاد سیستان نداشته است/مدیران کم کار و غیرهمسو با توسعه سیستان تغییر خواهند کرد - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه زابل گفت: تصویب منطقه ویژه اقتصادی رامشار ۱۵ سال به طول انجامید در حالی که منطقه آزاد تجاری صنعتی سیستان در مدت ۶ ماه در هیات دولت به تصویب رسید و دولت هیچ کوتاهی در روند تصویب آن نداشته است.

به گزارش نی زار ، هوشنگ ناظری چهارشنبه شب در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سمت های مختلف در سیستان و بلوچستان حضور داشتم اما هیچ استانداری همانند استاندار اخیر را فعال برای حفظ کرامت انسانی، داشتن نگاه توسعه ای و همه جانبه بودن طرح ها مشاهده نکردم.

وی با بیان اینکه در هیچ دورانی به معتادان مانند چند سال اخیر پرداخته نشده است افزود: منحنی اعتیاد در منطقه رو به افزایش بود به طوری که آمارها، تصاویر و گزارشات به ستاد مبارزه با مواد مخدر ارائه و مرکز ترک اعتیاد نیاتک در شهرستان ایجاد شد و در هشت دوره ۴۰۰ معتاد از سطح شهر جمع آوری شدند.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه زابل گفت: بر اساس اعلام مسئولان بهزیستی کشور موفقیت مراکز ترک اعتیاد در دیگر نقاط کشور ۲۰ درصد و در مرکز ترک نیاتک افزون بر ۷۰ درصد است.

وی مصاحبه چهره به چهره با خانواده ها، ساماندهی معتادان در خانواده ها و خانه های بهبودی، آموزش در مراکز فنی و حرفه ای را از جمله دلایل افزایش موفقیت مرکز ترک اعتیاد نیاتک ذکر کرد.

ناظری از تدوین طرح جامع پیشگیری از مصرف مواد مخدر خبر داد و گفت: این طرح به زودی به تمام دستگاههای اجرایی، دانشگاهها و آموزش و پرورش ابلاغ می شود.

وی اختصاص سهمی از معبرهای مرزی برای شهرستان زابل و هامون را خواستار شد و تاکید کرد: شهر زابل با عنوان تونل فرضی ایجاد و بازار این شهرستان به بارانداز کالا تبدیل می شود تا تمام مردم منطقه از مزیت مرز استفاده کنند.

فرماندار زابل گفت: به برخی از مدیران کم کار که عملکرد آنان رضایت بخش نبوده تذکر داده شده و در شرف تغییر هستند و این موضوع هیچ ربطی به انتخابات ندارد.

وی آبگرفتگی معابر پس از بارندگی در شهر زابل را یک معضل دانست و تصریح کرد: طرح جمع آوری روان آبها که پس از بارندگی به یک معضل جدی تبدیل می شود توسط شهرداری زابل در ستاد بحران استان به تصویب رسیده است.

ناظری از جمع آوری کارت سوخت آزاد در جایگاه سوخت این شهرستان گلایه کرد و اظهار داشت: اعتراض خود را پس از جمع آوری کارت سوخت آزاد به شرکت نفت اعلام کردیم و قرار شد در چند جایگاه سطح شهر این کارت سوخت ارائه شود.
وی افزود: فرمانداری و سازمان استاندارد با کم فروشی و هوادهی در جایگاه سوخت شهرستان زابل برخورد می کنند.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان از بازدید کاروان چابهار از سیستان خبر داد و گفت: اعضای این کاروان به زودی از طرح های در دست اجرا منطقه بازدید می کنند.

منطقه سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است./ایرنا