با کسانی که غیرمنصفانه اقدام به تخریب کنند برخورد می شود/نمایندگان محترم مستقل شدن انتظامی سیستان را پیگیری کنند - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : سومین نشست خبری محمد سرگزی دادستان زابل یکشنبه ۱۷ بهمن ماه با حضور اصحاب رسانه سیستان برگزار شد.

به گزارش نی زار، سرگزی دادستان زابل در این نشست ضمن پاسخ به سوالات خبرنگاران حاضر در جلسه گزارشی از فعالیت های انجام شده در این حوزه بیان کرد.

دادستان زابل با اشاره به گسترش فضای تخریب در منطقه بیان داشت : بسیاری از مدیران و مسئولان منطقه درباره افزایش غیرمنصفانه تخریب ها و نقدهای غیرکارشناسانه ابراز نگرانی کرده اند که در این مورد دادستانی برنامه ویژه ای خواهد داشت و اجازه گسترش این فضا را نخواهد داد.

سرگزی تصریح کرد : مدیران دستگاه های مختلف صرفا آنچه قانون بیان داشته را انجام دهند و به فشارها و تخریب ها توجهی نداشته و مقابل درخواست های غیر قانونی مردم دار گونه که به عنوان یک معضل بزرگ در سیستم اداری رسوخ کرده بایستند.

دادستان زابل ضمن انتقاد از افرادی که خود را نماینده و زبان مردم معرفی می کنند اما به این وسلیه دنبال منافع شخصی خود هستند افزود : متاسفانه امروزه افرادی مدعی این می باشند که از طرف مردم سخن می گویند! اما زمانی که واقعیت موضوع مشخص می شود نه برای مطالبه حقوق مردم بلکه با این شیوه به دنبال پیش بردن اهداف و منافع شخصی شان هستند و این افراد از این لفظ تنها برای تحقق مطالبات غیرمنصفانه خود و تحت فشار قرار دادن مدیران بهره می گیرند که در اینجا مسولین باید هوشیار باشند.

محمد سرگزی خاطرنشان کرد : بسیاری از مدیران نخبه که می توانند زمینه تحول و پیشرفت در منطقه را فراهم کنند به دلیل فضای تخریب و تهمت شدیدی که در اینجا وجود دارد ترجیح می دهند گوشه نشین باشند و آبروی خود را حفظ نمایند که این زنگ خطر بزرگی برای همه ماست.

وی از مردم خواست هر مطلبی را در هر محفلی نقل نکنند زیرا باعث گسترش مطالب کذب و ناروا می شود و زمینه دلسردی مسئولان و خدمتگزاران صدیق و دلسوز نظام را فراهم می کند.و اگر در هر حوزه ای کوتاهی وجود دارد ان را به مسولین ذی صلاح منعکس نمایند اگر چه دادسرا مطابق قانون همیشه برای پیگیری حقوق عمومی افراد اماده می باشد.

دادستان زابل در بخش دیگر سخنان خود و در پاسخ به سوالی در رابطه با برخورد با ضایعات فروشی های متخلف بیان داشت : تمام ضایعات فروشی ها ملزم به ثبت اطلاعات فروشنده و خریدار در دفاتر شده اند و طی ۳ ماه گذشته نیز نزدیک به ۳۰ واحد متخلف پلمپ شده اند که در این مورد نیاز است مردم با دستگاه قضا و انتظامی همراهی ویژه ای داشته باشند و واحدهای متخلف را معرفی کنند.همچنین اگر جرایمی در محل های زندگیشان واقع می شود موارد را به مجموعه انتظامی اطلاع دهند.

دادستان زابل با اشاره به انتخابات پیش روی بیان داشت : به زودی دستگاه های متولی جهت ساماندهی شبکه های مجازی سیاست گزاری خواهد شد و شعبه رسیدگی به جرایم انتخاباتی نیز راه اندازی می شود.

وی خاطرنشان کرد : حفظ آرامش و جلوگیری از انتشار مطالب خلاف واقع را به عنوان یک ضرورت پیگیری خواهیم کرد.

سرگزی در رابطه با بحث فاقدین شناسنامه گفت : مقوله فاقدین شناسنامه مساله بسیار پیچیده و البته حساسی ست و یکی از آسیب های بزرگ در این مساله واگذاری شناسنامه به افراد غیر ایرانی است که می تواند باعث بروز مشکلات فراوانی شود.

دادستان زابل بار دیگر از نمایندگان سیستان در مجلس شورای اسلامی خواست تجهیز و مستقل شدن مراکز انتظامی سیستان را به طور ویژه پیگیری کنند که تحقق این مساله می تواند کمک بزرگی به منطقه باشد.