اقامه نماز طلب باران پنجشنبه در بستر هامون خشکیده - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار – امام جمعه شهر علی اکبر عنوان کرد: با توجه به تداوم خشکسالی در زابل، نماز باران در تالاب خشکیده هامون برپا می شود.

حجه الاسلام مجتبی اشرفیان دراین باره گفت: سال های متوالی خشکسالی گریبان سیستان را گرفته و این امر سبب بروز مشکلات فراوانی برای مردم و طبیعت شده است که در این راستا جهت کسب رضایت پروردگار این بار نماز باران در تالاب خشکیده هانون برپا می شود.

وی در ادامه با اشاره به آیه ی “ولو ان اهل القری آمنوا و اتقوا لفتحنا علیهم برکات من السماء و الارض” (اگر مردم ایمان بیاورند و تقوای الهی پیشه کنند ما برکات خود را از آسمان و زمین بر آنها نازل میکنیم) اظهار داشت: بعد از سالها خشکسالی برای عرض عبودیت به درگاه معبود بی همتا و دعا جهت نزول و تداوم باران رحمت الهی نماز استسقاء(باران) در محل تالاب خشکیده هامون برگزار می شود.

اشرفیان ادامه داد: از آنجا که طبق آداب نماز استسقاء مومنین سه روز باید روزه بگیرند و روز سوم به همراه بزرگان و پیرمردها و کودکان به محل اقامه نماز بروند و همدیگر را ببخشایند از عموم مردم دعوت می شود در صورت امکان روزهای سه شنبه چهارشنبه و پنج شنبه را روزه بگیرند.

امام جمعه شهر علی اکبر تصریح کرد: نماز باران روز پنج شنبه هفتم بهمن ساعت ۱۰:۳۰ صبح با حضور باشکوه مردم ولایی و خداجوی سیستان در محل تالاب بین المللی هامون اقامه می شود.

وی با بیان اینکه، چهار دستگاه اتوبوس جهت ایاب و ذهاب مومنین راس ساعت ۹:۳۰ صبح فراهم می باشد خاطرنشان کرد: یک دستگاه اتوبوس زابل میدان امام حسین (ع)، یک دستگاه اتوبوس محمدآباد روبروی سازمان تبلیغات اسلامی و دو دستگاه اتوبوس شهر علی اکبر در جوار مزار شهدای گمنام در انتظار مومنان خداجوی جهت اقامه نماز می باشد.

گفتنی است؛ مومنین زیر انداز و سجاده به همراه داشته باشند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.