کارگاه آموزشی نقش اصحاب فرهنگ ،هنر و رسانه در پیشگیری از اعتیاد در زاهدان برگزار شد - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان، کارگاه آموزشی نقش اصحاب فرهنگ ،هنر و رسانه در پیشگیری از اعتیاد در سالن اشراق مجتمع فرهنگی و هنری زاهدان برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی درگفتگو با خبرنگار نی زار در خصوص برگزاری این کارگاه اظهار داشت: از آنجائیکه معضل اعتیاد یکی از چالش های مهم جامعه است لازم است دراین خصوص اطلاع رسانی شود.

حسین مسگرانی افزود: در این راستا اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه با پرداختن به این مسئله در قالب هنر ، روشنگری و اطلاع رسانی می توانند در پیشگیری از اعتیاد موثر باشند

وی تصریح کرد : جوانان و کودکان بیش از دیگر اقشار جامعه مستعد اعتیاد هستند و عوامل متعدد خانوادگی و اجتماعی در اعتیاد افراد موثر می باشد.

وی ادامه داد : این نهاد نیز تا پایان سال دو کارگاه آموزشی را در شمال و جنوب استان دایر می کند که نفش بسزایی در آگاهی بخشی به جوانان خواهد داشت.

مسگرانی خاطرنشان کرد : اعتیاد به تنهایی می تواند ریشه بسیاری از ناهنجاریهای جامعه باشد و نه تنها خود فرد بلکه خانواده و جامعه را نیز تحت تاثیر قرار دهد.