سیستان وبلوچستان محروم نیست بلکه کشور در روند توسعه خود از ظرفیتهای این استان محروم مانده است - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار-مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری گفت:سیستان وبلوچستان محروم نیست بلکه کشور در روند توسعه خود از  ظرفیتهای این استان محروم مانده است.

به گزارش نی زار از زاهدان امروز /سه شنبه/  ماندانا زنگنه در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: بیش از ۱۱ هزار هکتار از اراضی مستعد استان برای ایجاد نیروگاه بادی و خورشیدی اختصاص یافته است که از این میزان هزار هکتار در گراغه برای ایجاد زون خورشیدی و ۱۰ هزار هکتار نیز در میل نادر واقع شده است. علاوه براین ، ۱۵۰ هکتار از اراضی منطقه رامشار در سیستان به انرژی بادی اختصاص دارد.

وی افزود: در مجموع ۳۱ موافقت اصولی برای ایجاد انرژیهای بادی و خورشیدی در استان توسط سانا صادر شده است و ۵ سرمایه گذار خارجی نیز در بحث انرژیهای بادی و خورشیدی در گراغه و میل نادر اعلام آمادگی کرده اند.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری بیان کرد: سیستان وبلوچستان رتبه سوم ارزش جذب سرمایه‌گذاری خارجی را در سطح کشور دارد .

وی ادامه داد: ۵ مجوز سرمایه گذاری خارجی با حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار در استان نهایی و مصوب شده است.

زنگنه گفت: تا کنون چندین کشور خارجی  از جمله:ایتالیا،آلمان، بلژیک، ترکیه،امارات، کره جنوبی، چین، هندوستان در حوزه های انرژی های تجدیدپذیر، معدن،فولاد،توسعه بندر چابهار در استان حضور پیدا کرده و طرحهای سرمایه گذاری در حال اجرا هستند.