آیا سهم مردم دارالولایه سیستان از سفره انقلاب تحقیر ،تمسخر و آوارگی است؟ - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

امام جمعه شهر بنجار گفت: ایا سهم مردم دارالولایه سیستان از سفره انقلاب تحقیر و تمسخر و آوارگی هست؟ که یک روز معاون فرماندار نیشابور و امروز فرماندار شهرستان قدس به مردم ما توهین کنند ؟ مسئولین شهرستانی و استانی پاسخ محکمی به این ادبیات و سخنان نسنجیده چنین مقاماتی بدهند و از رییس جمهور محترم استدعا داریم وعده های سفر خود به سیستان را عملی و محقق کند.

به گزارش نی زار به نقل از گندم خبر،حجت الاسلام پارسا در خطبه اول ، نماز جمعه با بیان آیات و روایات در مورد تقوا بیان کرد و گفت: تقوا باعث رسیدن انسان به مقامات عالیه الهی می شود و یکی از نشانه های انسان باتقوا این هست که با قران انس بیشتری داشته باشیم از قران نباید فقط برای مجالس ترحیم استفاده کرد و باید زندگی انسان براساس قران باید برنامه ریزی شود تا قران روز قیامت از ما شکایت نکند.

خطیب نماز جمعه شهر بنجار در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوا به سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن و امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: که ائمه ما به ما یاد دادند که همیشه در مقابل ظلم و ستم بایستیم و از حق خود دفاع کنیم و به روز وقف این سنت الهی اشاره کرد که طبق روایت شریف بعد از مرگ انسان امیدش از دنیا قطع می شود بجز سه چیز: ۱_ صدقه جاریه ۲_ علم نافع ۳_ فرزند صالح. که مردم ما به دنبال وقف های منفعتی باشند و موضوع وقف را در موضوعات بهداشت، ورزش، مدرسه و غیره گسترش بدهند.

وی به فرمایشات حضرت آقا در دیدار با بسیجیان پرداختند که دولت آمریکا با تمدید تحریم ۱۰ ساله نشان داد که پایبند به برجام نیست و عهد شکنی خود را ادامه می دهد و اگر تمدید را عملی بکند ما هم واکنش جدی نشان می دهیم و دولت آمریکا از خشم مردم ایران بترسد و به تحریمهای ظالمانه خود پایان دهد.

امام جمعه شهر بنجار به سفر سال ۹۳ رئیس جمهور به منطقه سیستان اشاره کرد و گفت: که مردم دارالولایه از دکتر روحانی دو درخواست داشتند؛  ۱_ تصویب منطقه ازاد تجاری ۲_ پیگیری حق آبه رودخانه هیرمند از افغانستان.

که متاسفانه منطقه آزاد در راهروهای مجلس و دولت کماکان تکلیفش مشخص نیست با اینکه مسئولین محلی راجع به مطالعه طرح خیلی زحمت کشیدند و نسبت به حق آبه سیستان پیگیری جدی مشاهده نکردیم .آیا دستگاه دیپلماسی نمیتواند در مقابل ۳ میلیون افغانی که در ایران شرافتمندانه زندگی می کنند در مقابل صدور برق به کشور مقابل حق آبه را از افغانستان بگیرد؟؟؟

حجت الاسلام پارسا گفت: سیستان مردمانش اولین گروهی بودند که برای خونخواهی امام حسین (ع)ترک دیار کردند و در دوران انقلاب و بعد از آن همیشه پیروی از ولایت کردند و با تقدیم بیش از ۳ هزار شهید وفاداری خود را به اسلام و انقلاب نشان دادند با اینکه از منطقه جنگی ۲۰۰۰ هزار کیلومتر فاصله داشنتد و هیچ خطری آنها را تهدید نمی کرد آیا شایسته برخورداری از امکانات اولیه نظام نیستند ؟؟؟؟ ایا سهم مردم دارالولایه سیستان از سفره انقلاب تحقیر و تمسخر و آوارگی هست؟؟؟؟ که یک روز معاون فرماندار نیشابور و امروز فرماندار شهرستان قدس به مردم ما توهین کنند ؟؟؟ مسئولین شهرستانی و استانی پاسخ محکمی به این ادبیات و سخنان نسنجیده چنین مقاماتی بدهند و از رییس جمهور محترم استدعا داریم وعده های سفر خود به سیستان را عملی و محقق کند.

%d8%a8%d9%86%d8%ac%d8%a7%d8%b1