نظر کارشناسان و قهرمانان ورزشی در مورد اسپانسری منطقه آزاد چابهار برای تیم صبای قم - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

به گزارش نی زار،  کارشناسان و قهرمانان ورزشی در واکنش به اسپانسری منطقه آزاد چابهار برای تیم صبای قم نظراتشان را به این رسانه ارسال کردند.

حاج اسحاق نارویی ، دارنده مدال برنز وزنه برداری جهان

عرض سلام گفتی حسین و کردی دلم را کباب، این اولین باری نیست که صاحبان توان و قدرت ، داشته ها و سرمایه های بومی استان را نادیده انگاشته و به بیرون از خانه میپردازند. برای تضعیف و به هرز رفتن نوجوانان، جوانان، بزرگسال و پیشکسوتان عرصه ورزش استان شنیدن این اخبار از زجرهای ناشی از کمبودهای مالی و امکاناتی بسیار درد اور تراست. کوتاه سخن میکنم بنده از محدود ورزشکارانی هستم که در اینده نزدیک در بزرگترین رویداد ورزشی جهان المپیک پیشکسوتان در کشور نیوزلند اعزام میشوم اما تاکنون نه تنها منطقه ازاد ما که مایه افتخار و امید ورزشکار سیستانی وبلوچ است از بنده حمایتی نداشته حتی چندین نوبت درخواستهای تلفنی و کتبی بنده را هم جواب نداده است . امیدوارم عزبزان مسئول در انجا اول به فرزندان مستعد این استان بپردازند و در صورت لزوم به سایر استان های کشور یاعلی مدد.

سلیمان پهلوانی، دانشجوی دکتری مدیریت ورزش ، نایب قهرمان کبدی جهان و قهرمان کبدی اسیا

متاسفم برای مسئولین استانی که به دلیل نداشتن اسپانسرهیچ تیمی در لیگ برتر کبدی ندارد در صورتی که کبدی ورزش اول استان و به جرات میتوان گفت مهد کبدی دنیا به دلیل نداشتن اسپانسر باید بازیکنان ملی دراستانهای دیگر بازی کنند و جوانانی که سرشار از استعداد هستند بدون تیم بمانند ایا این انصاف است که اینگونه باشد درصورتی که منطقه ازاد چابهار میتواند با نصف هزینه ایی که برای لباس تیم صبای قم‌ کرده است یک تیم در لیگ برتر کبدی از بازیکنان بومی داشته باشد و به راحتی هم به قهرمانی برسد. امیدواریم مدیران عالی به فکر جوانان استان باشنن نه پیراهن تیم صبای قم.

سامان جهانتیغ ،بازیکن تیم ملی سپک تاکرا ایران و دارنده مدال برنز آسیا

در سال های اخیر نبود اسپانسر و حامی مالی آسیب شدیدی به پیشرفت ورزشکاران استاد زده و تنها بودن اداره ورزش و جوانان برای حمایت ورزشکاران با بودجهای کم، باز هم پیشرفتهای زیادی داشته اند.طبق درخواست اینجانب که به عنوان نماینده ورزشکاران در جلسه با استاندار داشتم این بود که تدابیری اندیشیده شود تا دیگر ارگانهای دولتی و شرکت های خصوصی به کمک اداره ورزش و جوانان و بخصوص ورزشکاران ملی استان بیایند تا پیشرفت بیشتر و عملکرد بهتر را شاهد باشیم اما متاسفانه این خبر باعث رنجش اینجانب و دیگر قهرمانان استان شد . چرا این اتفاق باید خارج از استان بیفتد و ما ورزشکاران که انتظار زیادی نداریم بدون اسپانسر باشیم.

چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.

ورزشکاران ملی از این عمل ناراحت شده اند و از مسئولین بخصوص استاندار خواهان رسیدگی هستند.

اسماعیل نجاری، عضو اسبق تیم ملی کاراته و دارنده مدال برنز جهان

با اسپانسر نشدن درون استانی فقط واسه نمونه،به ازای هر یک میلیون یک فرصت طلایی از ورزشکاران استان را میگیرند.چه بسا با هزینه های خیلی پایین تر خیلی از تیم ها یا ورزشکاران استان ما عمکرد بهتری را میتوانند داشته باشد. به نظر من تا تیمی از استان ما در هر رشته ورزشی فرقی نمیکند در لیگ رشته خودش نباشد پیشرفتی صورت نمیگیرد.

حمیدرضا عابدی ، کارشناس تربیت بدنی و علوم ورزشی ، قهرمان پاورلیفتینگ

خروج داشته ها و منابع مادی از استان به منزله نادیده گرفتن ظرفیت های استان است حال می خواهد در هر بخشی باشد. با توجه به اینکه مدیریت منطقه آزاد چابهار فردی بومی است پس میطلبد که از تیم های استانی حمایت صورت گیرد.تیم های بسیاری بخاطر عدم وجود اسپانسر از شرکت در رقابت های ملی و بین المللی بازمانده اند. مدیران عالی استان باید در اینباره ورود کنند و با افراد برخوردی در شانشان صورت گیرد.