منطقه آزاد چابهار اسپانسر تیم فوتبال صبای قم!!! - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

به گزارش نی زار، در روند برگزاری رقابت های جام حذفی فوتبال کشور ، مسابقه بین استقلال تهران و صبای قم اهالی ورزش سیستان و بلوچستان نوشته عجیبی را بر روی لباس تیم صبای قم مشاهده کردند. آرم و نام منطقه آزاد چابهار به عنوان اسپاسر بر روی لباس این تیم حک شده بود!

صنعت فوتبال یکی از پردرآمد ترین صنایع در سطح جهان است و بخاطر توجه خیل عظیم مردم جهان به این رشته محبوب و پردازش رسانه های مختلف به این امر بسیاری از سرمایه گذاران ، سیاسیون و متصدیان صنایع دیگر برای تبلیغات و بولد شدن به این رشته روی می آورند.

بسیاری از تیم های ورزشی استان بخاطر عدم وجود اسپانسر از هم پاشیده اند ، تیم های مختلف کبدی ، هندبال ، والیبال ، فوتبال ، سپک تاکرا ، فوتوالی ، کریکت ، بوکس، کاراته، تکواندو و بدمینتون که در سطوح مختلف کشور تیم داری می کردند امروز به دلایل مالی یا از هم پاشیده شده اند و یا سهمیه شان از دست رفته است.

سوالی که در افکار عمومی به وجود می آید این است که چرا منطقه آزاد باید از یک تیم قمی حمایت مالی کند؟ آیا لابی سیاسی در کار بوده و یا اینکه ورزش استان برای مدیران بومی منطقه آزاد حائز اهمیت نبوده و نیست؟؟

با ورود مدیرعامل جدید منطقه آزاد حاشیه های فراوانی در فضای رسانه ای استان پدیدار شد. وی که بدون نظر مثبت استاندار سیستان و بلوچستان به این سمت منصوب شده بود باعث ایجاد تنش و جبهه گیری های نماینده عالی دولت در استان در مقابل سازمان مناطق عالی آزاد شد.

هیچ منطقی قبول نمی کند که استانی همچون سیستان و بلوچستان که شرایط صنعتی مطلوبی ندارد و به جرات می توان گفت یکی از منابع درآمد زایی استان منطقه آزاد است. به جای گام برداشتن در جهت توسعه پایدار و تقویت ورزش قهرمانی استان منابع مالی را از استان خارج و به یک استان استراتژیک نزدیک به پایتخت تزریق شود.

چندی پیش این رسانه مصاحبه ای با مدیرعامل باشگاه سپاهان زاهدان انجام داده بود که وی سوالی با مضمون اینکه نقش منطقه آزاد چابهار در ورزش استان چیست ؟ را مطرح کرد. با وجود این پیش آمد ها دریافتیم که منطقه آزاد هیچ نقشی در توسعه ورزش استان ندارد، به جزء حمایت از تیم کریکت چابهار که آن هم در مدیریت سابق منطقه آزاد چابهار استارتش زده شد منطقه آزاد این اواخر هیچ نقش آفرینی در ورزش نداشته است.

%d8%b5%d8%a8%d8%a7