رسیدگی بهداشتی و غربالگری سلامت معتادان و متکدیان از جمع آوری آنان واجب تر است/آقایان مسئول تا سیستان مفتخر به لقب دیگری نشده به خود آیید - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نـــــی زار : گاهی انسان به مرحله ای می رسد که گمان می کند که قلم فرساییدن در طرح یا وصف موضوع، در بسیاری حوزه ها حاصلی جز وقت صرف کردن ندارد.چرا که کسی نیست تا از این طرح مساله به سمت و سوی حل آن حرکت کند. گویی خودمان طرح مسأله میکنیم ، خودمان راهکار میدهیم و خودمان هم آن ها را میخوانیم. بعضی اوقات از گوشه کنایه های چند سایت به تنگ می آئیم، گاهی هم از سر حفظ آبرو و چهره شهرمان و امروز از سر انسانیت و بهداشت کودکانمان.

درشهر ما تعداد بیشماری از متکدیان به این حرفه مشغولند.از بحث درآمد آنها در کنار خراب کردن چهره شهر که بگذریم ،آیا از به خطر افتادن سلامتی انسانها هم می توان گذشت؟

بسیاری از این افراد معتادان پرخطر با انواع آلودگی های عفونی هستند.که در طول شبانه روز در جوی های آب سرشار از میکروب شهر، تردد کرده و با حیوانات ولگرد از جمله سگ حشر و نشر دارند.

آقایان محترم مسئول سری به حواشی شهر بزنید، شاید اندکی دلتان برای کودکان شهرمان سوخت. شاید از عمق فاجعه شما نیز شوکه شوید. افرادی که به ظاهر فقط نفس میکشند. در طول چند هفته تکه ای نان قوت آنهاست،اما چند برابر مواد مخدر به طرق مختلف مصرف میکنند. عفونت بدن این افراد فقط لازم است به انسانی سالم حتی از طریق غیر مرتبط منتقل شود تا برای ابد غزل خداحافظی را بخواند.

شاید در نگاه اول فقط جمع آوری چاره درمان باشد.اما رسیدگی بهداشتی و غربالگری سلامت این افراد از جمع آوری آنان واجب تر است.
پارک شهر ابتدای شهرمان در ساعات نیمه شب تا صبح آماج افراد معتاد آلوده و حیواناتی چون سگ است. فقط کافیست مدفوع این حیوان از طرق مختلف به تنفس کودکان و افراد وارد شود.کودکان گناهشان چیست که در پارکی بازی کنند که در طول شب تا صبح محل سوق الجیشی این افراد و حیواناتی است؟

دانشگاه محترم علوم پزشکی جز تربیت پزشک و برگزاری کارگاههای آموزشی با راندمان پذیرایی از مدعوین، رسالت حفظ سلامت افراد را نیز بر عهده دارد!. عزیزان مسئول از طعنه این واقعیت که به شهر ما نسبت آلوده ترین شهر جهان را دادند به خود آیید تا لقب پر افتخار دیگری نصیب فرهنگ عمیق سیستان نشود.

خاک، شن، آلودگی و متکدیان خدا کند سوغات بعدی بیماریهای عفونی برای کودکانمان نباشد…

نویسنده :داریوش سرابندی

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.