آیین بازگشایی خروجی چاه نیمه چهارم با حضور استاندار برگزار شد - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : استاندار سیستان و بلوچستان در آیین رهاسازی آب چاه نیمه چهارم برای کشاورزان سیستان گفت : رویکردم به منطقه سیستان پایداری با عزت جمعیت است که دیگر سخن از کوچ، مزایده و فروش ارزان زمین های مردم را نداشته باشیم.

هاشمی اظهار داشت: اراده ملی پشتوانه گفت و گوی ۵+۱ قرار گرفت که همان پشتوانه با ایمان و آگاهی مردم منتج به تغییر نگاه جهانیان به ایران شد.

وی با اشاره به اینکه طرح آبیاری با لوله در سیستان از نظر ارزیابی فنی پروژه مطالعه نشده بود، گفت : این پروژه صرفا از نگاه اجتماعی در اولویت رئیس جمهور قرار گرفت و با حمایت مقام معظم رهبری طرح آبیاری تحت فشار در سیستان با ۲۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حال اجراست.

وی ادامه داد : امسال برای بحث آب و خاک این منطقه ۸ میلیارد تومان اعتبار بصورت نقد داریم در حالی که تا امروز حدود هزار میلیارد تومان حقوق به فرهنگیان و ۸۰۰ میلیارد تومان هم یارانه به مردم استان پرداخت شده است.

به گفته وی در سخت ترین شرایط مالی دولت توانستیم پروژه های بزرگ را در منطقه به سرانجام برسانیم در حالیکه در بهترین شرایط مالی در گذشته خبری از این قبیل طرحهای عظیم در استان نبود.

هاشمی تاکید کرد: باید توقعات را منطبق با منابع اعتباری دید . استاندار ادامه داد: تا پایان امسال ۱۰ هزار هکتار از طرح آبیاری با لوله در سیستان به بهره برداری می رسد .

استاندار قول اکید داد روستاییان و عشایر در صورت تشکیل تعاونی وام بدون بهره برای ایجاد صنایع فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی داده می شود که ۱۰ درصد سود را دولت و ۵درصد باقی مانده را هم بنیاد مستضعفان پرداخت می کند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.