تقدیر از عوامل برگزاری نخستین جشنواره فرخی سیستانی+تصاویر - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : عصر روز سه شنبه در محل موسسه فرهنگی هنری نی زار از دست اندرکاران و عوامل اجرایی برگزار کننده نخستین جشنواره فرخی سیستانی تقدیر شد.

img_20161019_224732

در این آئین که با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و هنر سیستان برگزار شد، توسط مهدی کشته گر؛مدیر عامل موسسه نی زار توضیحاتی درباره روند اجرای جشنواره فرخی سیستانی ارائه گردید و اشاره شد که طبق برنامه ریزی های صورت گرفته دوره های بعدی این جشنواره نیز به صورت سالیانه برگزار می شود.

در بخشی از این برنامه همچنین تعدادی از شاعران سیستانی از جمله استاد ابراهیم محمودی و فرزاد مرادقلی به قرائت اشعار خود پرداختند و سپس دکتر باقری ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد جشنواره مذکور و برخی از فعالیت های موسسه به ایراد سخن پرداخته و اظهار امیدواری کردند که در آینده شاهد فعالیت های بیشتر فرهنگی و هنری در حوزه سیستان باشیم.

در پایان مراسم نیز از عوامل اجرایی و کسانی که در برپایی جشنواره همکاری داشتند با اهدای لوح یادبود، تقدیر به عمل آمد.

همچنین از آقای فرزاد مرادقلی نویسنده سریال “پوست پیاز و ابروی باز” به سبب اهتمام ایشان در ارائه متن سریال که به گویش سیستانی بوده است ، سپاسگزاری به عمل آمد.

لازم به یادآوری ست که نخستین دوره جشنواره فرهنگی فرخی سیستانی با محوریت تجلیل از ۶ تن از اندیشه ورزان و فرهنگمداران سیستانی در تاریخ هفتم مهرماه سال جاری توسط موسسه فرهنگی هنری نی زار برگزار شده است.