تا افکار مدیران ما ورزشی نشود ورزش ما پیشرفت نخواهد کرد/نقش منطقه آزاد چابهار در ورزش استان چیست؟ - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

مهدی دل آرا روز / پنجشنبه/ در گفت و گو با خبرنگار نی زار اظهار داشت: باشگاه سپاهان زاهدان در سال ۱۳۹۲ با مدارک متعدد مربیگری فوتبال ، مدیریت ورزش پس از مکاتبات با هیئت فوتبال استان و فدراسیون فوتبال مجوز تاسیس مدرسه فوتبال گرفت.
وی اضافه کرد: از زمان تاسیس با یک برنامه ریزی دقیق در راستای رشد و شکوفا کردن استعداد های شگرفت استان گام برداشتیم.
مدیرعامل باشگاه سپاهان زاهدان بیان کرد: از طریق مربیان کار آزموده و تحصل کرده جهت آموزش پایه و استعداد یابی اقدام کردیم که به لطف خدا پیشرفت چشم گیری داشتیم و از طرف آکادمی ملی فوتبال کشور به عنوان مدرسه نمونه انتخاب شدیم.
وی گفت: استان ما ظرفیت خوبی در رشد و معرفی استعدادهای بسیاری در عرصه فوتبال دارد و توان معرفی استعدادهایی را به بدنه فوتبال کشور را داراست.
دل آرا ادامه داد: متاسفانه با عدم حمایت مسئولین مواجه هستیم ، با توجه که این استان دور از مرکز قرار دارد و کمترین نگاه مسئولان کشور متوجه این استان است با تحقیقات انجام گرفته تنها سازمان منطقه آزاد چابهار توان اسپانسر شدن را دارد ولی متاسفانه هیچ گونه حمایتی صورت نمی گیرد.
وی گفت: زمانی مدیران و مربیان ورزشی موفق خواهند شده که مسئولین محترم حمایت کنند ، اگر ما در لیگ های مختلف تیم داری کنیم مطمئنا بازدهی خوبی خواهد داشت و تمام جوانان به میادین ورزش قهرمانی سوق پیدا می کنند.
این مربی فوتبال تصریح کرد: اگر جوانان به ورزش سوق پیدا کنند جلوی خیلی از مسائل منفی اجتماعی و اخلاقی گرفته می شود، به طوری که شاید آن مبالغ سنگینی که برای درمان این مسائل هزینه می شود به حداقل ها برسد.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه تا مدیری یا مربی دلسوز فعالیتی چشمگیری آغاز می کند شاهد حرف هایی هستیم که دون از شان آن مسئول است.
مهدی دل آرا اذعان کرد: متاسفانه فوتبال استان از لحاظ رده بندی جایگاهی بدی در بین استان ها دارد ، با یک حمایت حداقلی مدیران باشگاه ها به مرور زمان اسپانسر های مختلف به این سمت خواهند آمد، اولا باید دیده شویم.
وی افزود: مسئولان امر فقط به ورزش های انفرادی نگاه ویژه ای نداشته باشند ، ظرفیت های زیادی در ورزش های تیمی داریم که مطمئنا آینده روشنی خواهند داشت.
مدیرعامل باشگاه سپاهان زاهدان اظهار کرد: نامنی های مرزی ، شهادت و مواد مخدر مال ماست اما بودجه ها در کجا هزینه می شود؟ صرف چه چیزی می شود؟
وی اضافه کرد: نقش منطقه آزاد چابهار در ورزش استان چیست؟چرا مسئولان استانی و نمایندگان مجلس تدبیری نمی اندیشند که بخشی از در آمد های منطقه آزاد چابهار به ورزش تزریق شود؟ سایر مناطق آزاد مانند کیش ، قشم ، بندر انزلی و … در بحث ورزش اسپانسر می شوند اما از منطقه آزاد چابهارخبری نیست.
دل آرا گفت:تا افکار مدیران ما ورزشی نشود ورزش ما پیشرفت نخواهد کرد.