نخستین همایش فرخی سیستانی با هدف تجلیل از نخبگان فرهنگی برگزار شد - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : موسسه فرهنگی هنری نی زار با همکاری و مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری زابل و همراهی ویژه دانشگاه زابل با هدف معرفی و تجلیل از فعالان پژوهشی و فرهنگی سیستان نخستین جشنواره فرهنگی فرخی سیستانی را برگزار کرد.

به گزارش نی زار، در نخستین دوره جشنواره فرخی سیستانی که از شش نفر از پژوهشگران و نویسندگان سیستانی که آثار و تالیفات در حوزه فرهنگ، ادبیات، تاریخ، مذهب و جغرافیا سیستان داشتند تقدیر شد.

img-20160929-wa0008

در ابتدای این مراسم که به همت موسسه فرهنگی هنری نی زار، دانشگاه زابل،اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری زابل در محل سالن آمفی تئاتر دانشگاه زابل برگزار شد مهدی کشته گر مدیرعامل موسسه نی زار و دبیر برگزاری جشنواره فرخی سیستانی ضمن خوشآمد به مهمانان برنامه و تقدیر از هنرمندان موسسه نی زار به تشریح روند برگزاری و نحوه انتخاب  برگزیدگان پرداخت.

010000214

در ادامه این جشنواره مهندس جمشید نژاد معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان ضمن قرائت پیام استاندار به اولین جشنواره فرخی سیستانی بیان داشت : دغدغه داشتم که بتوانم به این مراسم که بعنوان اولین دوره جشنواره فرهنگی فرخی سیستانی نام گرفته است خودم را برسانم و مراتب عذر خواهی استاندار محترم را به دلیل عدم حضور در این مراسم به سمع و نظر شما فرهنگ دوستان برسانم.

وی افزود: سخن گفتن در میان اساتید سخن کمی مشکل است و مفتخرم که امروز این توفیق حاصل شد تا در این مراسم حضور بیابم این مراسم که به پاس بزرگداشت شاعران و نویسندگان نامی سیستان است که قلم خود را در راستای فرهنگ بزرگ و غنی سیستان زده اند.

010000224

معاون استاندار و فرماندار ویژه زابل نیز در آیین اولین جشنواره فرخی سیستانی اظهار داشت: سیستان نیازمند معرفی چهره های نامی و فرهیخته گان خویش است،چرا که مردمان سیستان از فرهنگ و تمدن غنی برخوردار هستند که مایه افتخار و عزت ایران اسلامی در تمامی ادوار و طول تاریخ بوده است.

010000216

هوشنگ ناظری ادامه داد: مجموعه نی زار با اینکه مدت زمان زیادی از آغاز فعالیت هایش چه در زمینه فرهنگی و اجتماعی و چه در حوزه خبری؛ نمیگذرد اما اثرگزاری بسیار ویژه ای داشته است و از عوامل این مجموعه بزرگ و فرهنگی تقدیر میکنیم.

در ادامه این مراسم نیز از آقایان دکتر محمد تقی رخشانی، دکتر عیسی ابراهیم زاده، دکتر حسین جهانیتغ قاسم سیاسر، امین الله سرابندی و جواد اویسی بعنوان شش تن از اساتید برجسته در حوزه فرهنگ، ادبیات، تاریخ، مذهب و جغرافیا که تالیفاتی در حوزه فرهنگ و هنر سیستان داشتند به رسم یاد بود تقدیر شد.

اجرای یعقوب لیث خوانی توسط استاد مددی، فردوسی خوانی از استاد باقری ،اجرای موسیقی توسط گروه استاد شبستری و شعرخوانی سیستانی سلطان جهانتیغ و پخش کلیپ سیستان از دیگر بخش های این جشنواره بود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.