بزرگترین پروژه مدرسه سازی در سیستان و بلوچستان افتتاح شد - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

به گزارش نی زار از زاهدان ، باحضورمعاون رییس جمهور و ریییس سازمان برنامه و بودجه مجتمع حیات طیبه در زیباشهر زاهدان افتتاح شد.
دکتر محمد باقر نوبخت در مراسم افتتاح مجتمع حیات طیبه و نواختن زنگ مهر و مقاومت در زاهدان اظهار داشت:  دولت توجه ویژه ای به ایجاد فضاهای آموزشی در مناطق محروم و تحقق عدالت اموزشی دارد .
وی افزود: این اهتمام با پیش بینی ردیف اعتباری در بودجه ۹۵ به میزان ۱۷۰ میلیارد تومان و پیش بینی ۶۰۰ میلیارد تومان طی سه سال برای جهش در ایجاد فضای اموزشی صورت گرفته است.
وی عنوان کرد: دولت اقدامات مهمی در بخش بهداشت و درمان   اموزش و پرورش و اقتصاد مردم انجام داده است که طرح تحول نظام سلامت از آن جمله است.
وی عنوان کرد: طرح سرشماری نفوس و مسکن نیز با هدف تهیه ویژگیهای جمعیتی آغاز شده و میتواند به ایجادشبکه ای نظامندو یکپارجه کمک کند.
وی اظهار کرد: بازدید امروز صبح از حاشیه شهر زاهدان و شناخت قابلیتها ردیف بودجه ای جدید برای توسعه حاشیه شهرها اختصاص یافت.
همچنین مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این مراسم گفت: استان سیستان و بلوچستان رتبه برتر کشور را در تحویل کلاسهای درس در کشور به خور اختصاص داده است.
علیرضانخعی افزود:  به طور متوسط  در دولت تدبیر و امید هر هفته ده کلاس درس استاندارد تحویل داده شده است.%d9%86%d9%88%d8%a8%d8%ae%d8%aa
وی تصریح کرد: بیش از ۱۵۰۰دانش اموزی که سال گذشته در مدارس خشتی و گلی و یا تخریبی تحصیل میکردند در مدارس استاندارد مشغول به تحصیل شدند.