گریزی به بازار داغ لوازم التحریر درشهر زابل درآستانه بازگشایی مدارس - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

به گزارش نی زار از زابل ،در آستانه بازگشایی مدارس بازار لوازم التحریر در زابل جنب و جوش خاصی پیدا کرده و این روزها حال و هوای بازار داغ داغ است.

img_20160914_072556

شهریورماه فرصتی برای آماده سازی فرزندان برای حضور در مدرسه و کلاس درس است، اگر چه آماده سازی فرزندان برای مدارس هزینه های زیادی را به خانواده متحمل میکند ولی طبق سالهای گذشته خانواده ها برای تهیه لوازم ضروری مدرسه از جمله کیف، کفش، لباس و لوازم التحریر سری به بازار میزنند.

بازار لوازم التحریر این روزها داغ داغ است و با گذشت روزهای پایانی شهریورماه این بازار داغ تر و داغ تر می شود و مردم برای تهیه لوازم اولیه تحصیل فرزندان به فروشگاه های شهر مراجعه می کنند.

در این میان فروشگاه های لوازم التحریر نیز سلیقه به خرج داده و برای جذب مشتری انواع کالاهای خارجی و ایرانی را در معرض دید قرار میدهند.

چند سالی است لوازم التحریر وارداتی بیشتر مورد توجه دانش آموزان قرارگرفته و جنس های نامرغوب چینی بازار لوازم التحریر را در دست قدرت گرفته است.

یک شهروند سیستانی که در حال خرید لوازم التحریر برای فرزندش بود در گفت و گویی کوتاه با خبرنگار نی زار اظهار داشت: بازار لوازم التحریر برای خردسالان جذاب است اما برای والدین بسیار هزینه بر ،به خصوص در سیستان که مردمان از لحاظ درآمد وضعیت مطلوب و مناسبیر ندارند و بیشتر خانواده ها پولی بابت خرید این وسایل ندارند و از سویی هم گران بودن این وسایل مانع خرید برای فرزندانشان می شود.

img_20160914_072558

وی که نخواست نامی از او برده شود زرق و برق ظاهری لوازم خارجی را یکی از مهمترین عوامل توجه دانش آموزان بدانها دانست و گفت : باید در زمینه تولید اینگونه محصولات تدابیر بهتری اندیشیده شود.

img_20160914_072601

قیمت لوازم التحریر امسال نسبت به سال گذشته افزایش یافته و این امر موجب شده تا بیشتر شهروندان گلایه هایی در این زمینه داشته باشند.

گزارش : مجتبی خوشخلق