انکار واقعیت توسط مدیرکل محیط زیست استان موجب ناراحتی مردم و صیادان شده است - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

به گزارش نی زار از شهرستان هامون، حجت الاسلام والمسلمین اشرفیان درخطبه های نمازجمعه این هفته شهر علی اکبر اظهار داشت :دولت درترویج فرهنگ صحیح واسلامی ازدواج جوانان نقش مهمی میتواند ایفا کند.

وی اضافه کرد: باید سبک ازدواج اسلامی آسان را با فرهنگ سازی و کمک بزرگان ترویج دهیم.

خطیب نماز جمعه شهر علی اکبرگفت: اختصاص بودجه جهت حمایت از جوانان وام ازدواج است اما پرداخت اقساط بالا از توان عمده جوانان تازه ازدواج خارج است.

وی به بیانات مقام معظم رهبری در هفته گذشته که هفته دولت بود اشاره کرد و ادامه داد: دولت فرصت باقیمانده را ارزشمند بداند و کار خودش را با حواشی و مسایل انتخاباتی مشغول نکند. هفته دولت فرصتی بود که ملت ،عملکرد دولتمردان را ارزیابی کنند. و ما هم منتظر وعده های استاندار سیستان وبلوچستان جهت عملی شدن درخصوص مشکلات شهرستان هامون و شهرعلی اکبر که درجلسه مطرح شدهستیم.

اکبر اشرفیان در ادامه خطبه های نماز جمعه بیان کرد: مدیرکل محیط زیست استان سیستان و بلوچستان ماهی ها را علت خشک شدن آب تالاب هامون دانست.

وی تصریح کرد: در تالاب هامون اتفاق خاصی نیفتاده است و همه چیز را جو سازی بیان کرده بودند. و جمع آوری ماهی های خشک در تالاب هامون را نوعی اشتغالزایی و خبر خوب برای مردم بیان کردند.

امام جمعه شهرعلی خاطرنشان کرد: چرا واقعیت واضح را انکار میکنید! امروزه تالاب هامون تبدیل به یک بیابان و گورستان ماهی خشک شده است و شما به جای اینکه واقعیت دردناک را بپذیرید و راه حلی بیندیشید انکار میکنید! واقعأ خوب از صداقت و مظلومیت مردم سیستان سوء استفاده میکنید!

وی تأکید کرد: سخنان شما باعث ناراحتی مردم و صیادان منطقه سیستان شده است و امیدواریم به زودی زود به جای این همه انکار پذیری و ورود حقایق به دنبال پیگیری این مشکلات باشید.