ﻭﻗﻒ ﺑﺮﻃﺮﻑ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﻣﺸﮑﻼﺕ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺍﺳﺖ - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

 

به گزارش نی زار از زابل ، رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان زابل صبح امروز درنشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: شهرستان زابل جهت رفع وبهبود مشکلات نیازمندان،نیازمند موقوفات درآمدزا است.

حجت السلام والمسلمین اسماعیل بامری گفت: وقف یکی از مصادیق قران کریم است که خداوند متعال درایات و روایات به آن تاکید وتشویق کرده است و همه اقشار جامعه به اهمیت و تأثیر وقف بر روی فرهنگ واجتماع آن پی ببرند.

وی افزود:وقف باتوجه به حوزه گسترده ای که دارد چنانچه موقوفات در مسیر درستی هدایت شود میتواند بساری از مشکلات ونیازهای جامعه را برطرف سازد.

بامری اظهار کرد:درحال حاضر ۸۱۱ مسجد،۷۴ حسینیه، ۳ دارالقران، ۴حوزه علمیه (اهل تشیع و اهل تسنن) ۱۷۲موقوفه که شامل (اراضی کشاورزی،منازل مسکونی و..) در سطح شهرستان های زابل،هیرمند،هامون، ونیمروز در اداره اوقاف و امور خیریه زابل به ثبت رسیده و تعدادی هم هنوز شناسایی نشده اند که با اعزام مبلغ درحال شناسایی است.

وی بیان کرد: اوقاف زابل با ۲۷ مورد وقف جدید درخصوص موارد منفعتی و درآمد زا دربخش(حوزه علمیه، ورزشی،مساجد وحسینیه هانیازمندان و… دارد.

حجت الاسلام بامری خاطرنشان کرد: از جمله مصارفی که دربین موقوفات مشاهده میشود می توان به موارد ؛ کمک به ایتام، کمک به دانشجویان، کودکان بی بضاعت ،جهیزیه عروس وکمک جهت ازدواج جوانان وکمک افراد کم درآمد اشاره کرد.

درپایان با اشاره به رعایت احکام وقف و عمل دقیق به آن ، عنوان کرد: با اطلاع رسانی، افراد خیر در این امر مشارکت کنند و بخشی را به عنوان باقیات الصالحات وقف مصالح اسلامی کنند.