استاندار : سازمانهای مردم نهاد باید بدون وابستگی به دولت و به تنهایی جریان ساز باشند - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار: علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست با نمایندگان سازمانهای مردم نهاد استان اظهار داشت : سازمان های مردم نهاد باید به تنهایی جریان ساز باشند وبدون وابستگی به دولت با توجه به ارتباط بین بخشی مؤثر به عنوان نماینده افکار بخشی از جامعه در حل مشکلات و معضلات آن جامعه تلاش نمایند .

به گزارش نی زار، جلسه نشست با نمایندگان سازمان های مردم نهاد استان صبح امروز به ریاست استاندار و با حضور سایر اعضاء در محل سالن اجتماعات استانداری تشکیل گردید .

استاندار در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت ، ابراز امیدواری کرد : منش این شهیدان سر لوحه نگاه همه دولت مردان قرارگیرد و با جریان سازی ، اینگونه در نگاه ملت پایدار بمانند .

هاشمی پس از استماع سخنان و انتقادات و پیشنهادات نمایندگان برخی سمن ها خاطرنشان کرد : اینگونه که پیداست هنوز درمسیربلوغ دررفتار برای قبول و تحمل یکدیگر واقع نشده ایم وی ادامه داد : باب تعامل و گفت و گو را باز کنید و اگر دیدید دامنه نگاه مدیری آنگونه که شما انتظار دارید ، شکل نگرفته است به عنوان نماینده یک بخش از جامعه آن را منعکس کنید تا هیچ کس در حاشیه امن نباشد .

استاندار با اشاره به اینکه هر دولت و حکومتی که خودش را از مردم جدا و بی نیاز بداند مقبولیت و اعتباری نخواهد داشت، افزود : شرط پویایی و پیشرفت جامعه در ایجاد اشتیاق بین مردم و پذیرش افکار یکدیگراست.

وی خطاب به نمایندگان سمن ها افزود : رفتار شما باید نرم باشد رفتار خاص رسانه ای نداشته باشید چرا که متأسفانه برخی رسانه ها تهاجمی برخورد می کنند ودر این راستا خواستار پرهیز از تخریب با استفاده از زبان نرم و چهره گشاده و صبوری به عنوان سرمایه ای برای فرصت سازی از سوی سمن ها شد .

استاندار در ادامه خواستار تشکیل انجمن سمن ها شد و افزود : خودتان انجمن تشکیل دهید و با استفاده از افکار نمایندگان هر بخش در تصمیم سازی ها مشارکت کنید .

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به وجود زیرساختهای قوی فیبر نوری در استان ادامه داد : اسباب ارتباط شما با مسؤلین استان فراهم است پس نگاهتان را تغییر دهید و با مطالعه روش های توسعه ای  ، ارتباط مؤثر را مبنای کارتان قرار دهید ودر این راستا خواستار ارتباط بیشترسمن ها با مسؤلین استانی با استفاده از فضای مجازی شد .

هاشمی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی بیان داشت : در حوزه اقتصاد مقاومتی رویکرد ما بر پایه اجتماعی کردن اقتصاد است پس باید بستر مشارکت تمام عیار مردم در اقتصاد فراهم شود .

استاندار در ادامه با بیان اینکه اقتصاد بر پایه مردم است نه دولت ، به  طرحهای مهم و دردست اجرای دولت از جمله طرح بزرگ آبیاری با لوله مزارع شمال و جنوب استان با اعتباری بالغ بر ۳۲۰۰ میلیارد تومان اشاره و ابراز امیدواری کرد : دانش آموختگان بخش کشاورزی در قالب یک سمن دولت را در اجرای موفق این طرح یاری کنند و با راه اندازی کمپین در روستاها منشأ اثر باشند .

استاندار در این جلسه از تدوین سند حاصل از پژوهش کارشناسان برای مقابله با طوفان و مهارریزگردهای ناشی از آن در منطقه سیستان و ارائه آن  تا یک ماه آینده در شورای برنامه ریزی و توسعه استان خبر داد .

وی در پایان این جلسه به برشمردن اولویت های استان در زمینه آسیب های اجتماعی پرداخت و افزود : قاچاق مواد مخدر ، اعتیاد ، حاشیه نشینی ، افزایش آمار طلاق ، عدم ثبت ازدواجها و طلاقها و قانون گریزی از جمله مباحث مهم اجتماعی در استان است که در این زمینه حضور مؤثر سمن ها برای فرهنگ سازی در جامعه بسیار حائز اهمیت است .

استاندار در ابتدای این جلسه کشتی گیر برتر نوجوان استان، امید آرامی و مربی وی را مورد تجلیل و تشویق قرار داد و افزود : توجه عمیق به این قشر از جامعه که با تلاش و پشتکار پرچم جمهوری اسلامی ایران را بر فراز قله های افتخار به اهتزاز در می آورند ، ضروری است .

علی اصغرجمشید نژاد معاون سیاسی اجتماعی استاندار نیز در این جلسه ضمن تبریک هفته دولت و خیر مقدم به اعضای حاضر در جلسه بیان داشت : امروزه دنیا به این نتیجه رسیده که جامعه برای برون رفت از از مشکلات خویش نیازمند توجه به NGO ها می باشد پس باید از این ظرفیت اجتماعی مهم بهره بگیریم .

وی در این راستا افزود : از جمله افتخارات ما درزمینه سازمانهای مردم نهاد در دولت تدبیر و امید این است که هر سمنی تقاضای ثبت و فعالیت داشته توانسته است مجورز فعالیت بگیرد و فعالیت سمنی نیز بدون دلیل متوقف نشده است .

گفتنی است در این جلسه تعدادی از نمایندگان سمن های استان به بیان پیشنهادات و انتقادات و ارائه نقطه نظرات تخصصی خود پرداختند .

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.