مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد چابهار منصوب شد - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نـــــی زار : با حکم مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور ‘عبدالرحیم کردی’ به عنوان ‘رییس جدید هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار’ منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در حکم ‘اکبر ترکان’ خطاب به ‘عبدالرحیم کردی’ آمده است:
به استناد ماده (۶) قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و با توجه به تفویض اختیار ریاست محترم جمهوری و نظر به سوابق و تجربیات ارزشمند جنابعالی، به موجب این ابلاغ به عنوان ‘رییس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی چابهار’ منصوب می شوید.

در ادامه این حکم آمده است:
در راستای تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، برنامه ریزی و مدیریت به منظور گسترش و تسهیل تولید و صادرات و سرمایه گذاری و هم چنین انتقال فناوری های پیشرفته، حضور فعال در بازارهای منطقه ای و جهانی و ارتقاء سطح اشتغال و مشارکت جامعه محلی و مردم در برنامه های توسعه و پیشرفت منطقه از مهم ترین وظایفی است که از جنابعالی انتظار می رود ضمن تعامل و هماهنگی با دبیرخانه شورا، اعضاء محترم هیأت مدیره سازمان و بهره گیری از تجارب مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی موفق دنیا در انجام بهینه آن نهایت مساعی لازم را معمول دارید.
لازم به ذکر است پیش از این ‘حامد علی مبارکی’ سمت مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار را بر عهده داشت.
** هم چنین اکبر ترکان در حکم دیگری ‘حامد علی مبارکی’ را به عنوان ‘مشاور در توسعه سواحل مکران’ منصوب کرد.
در این حکم آمده است:
نظر به سوابق و تجربیات ارزنده جنابعالی و با عنایت به ضرورت اهتمام به مسائل اهل تسنن، به موجب این ابلاغ به عنوان ‘مشاور دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در توسعه سواحل مکران’ منصوب می شوید.

مراسم تودیع و معارفه فردا /یکشنبه/ با حضور اکبر ترکان مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در چابهار برگزار می شود.
دکتر عبدالرحیم کردی متولید ۱۳۵۷ از نیروهای جوان بومی و متخصص است که از سال قبل به عضویت هیات مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار درآمد.
وی تحصیل کرده رشته اقتصاد از دانشگاه فردوسی مشهد است و تجربه اقتصادی خود را از سازمان مدیریت و برنامه ریزی و عضویت و فعالیت در شرکت های اقتصادی آغاز کرده و آخرین سمت اداری وی نیز از شهریور سال ۹۴ معاونت سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار است.
کردی فعالیت در شهرداری های زاهدان، چابهار و شرکت عمران و مسکن سازان منطقه شرق را تجربه کرده و تسلط خوبی به زبان انگلیسی دارد.