امام جمعه زابل:از خدمات دولت تدبیر و امید تشکر میکنیم/نگاه به سیستان به دلیل شرایط خاص آن ویژه باشد/سرعت اجرایی شدن طرح لوله کشی به مزارع بیشتر شود - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : متن خطبه دوم نماز جمعه ۵ شهریور ۱۳۹۵ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان در مصلی المهدی (عج) شهرستان زابل به شرح زیر می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا گفت: دوشنبه ۸ شهریور سالروز انفجار دفتر نخست وزیری توسط منا فقین و شهادت مظلومانه رئیس جمهور شهید محمد علی رجایی و نخست وزیر حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد جواد باهنر در سال ۱۳۶۰ ه. ش است ، درود می فرستیم به روح تمامی شهدا مخصوصا شهدای دولت ؛ و اینروز بخاطر آن انفجـار به روز مبارزه با تروریسم نامگذاری شده است

امام جمعه زابل بیان داشت: به همه ی دولتمردان مخصوصا نمایندگان دولت در استان ، نماینده ارشد دولت ، استاندار محترم و فرمانداران منطقه هفته دولت را تبریک و تهنیت عرض می کنیم و آرزو همه ی ما موفقیت لحظه به لحظه خادم ملت است ؛ آرزوی همه ما این است همه ی عزیزانی که لباس خدمتگذاری برتن کرده اند در این امر خدمت موفق شوند .

وی افزود: ما تشکر میکنیم از کارهای خوبی که انجام گرفته است مخصوصاً در حوزه ی سلامت ، کارهای بزرگی دولت انجام داده است و در استان ما هم حرکات خوبی شکل و شروع شده است و ما ضمن تقدیر و تشکری که از مسئولین محترم داریم امیدواریم که به شمال استان ، خطه دارالولایه سیستان یه نگاه ویژه داشته باشند و منظور ما از نگاه ویژه ، نگاه تبعیض آمیز نیست بلکه از نوع محرومیت و نوع مشکلات جوی و جغرافیایی منطقه است .

وی در ادامه گفت: کارهای خوبی انجام شده است و بنده از نزدیک آنها را مشاهده کرده ام و بعضی از کارها واقعا جای نقدیر و تشکر را دارد ، در حوزه ی شیلات که از مدیر کل شیلات سیستان ما تشکر هم می کنیم کارهای بسیار خوبی انجام شده است ؛ با مسئول محترم جهاد کشاورزی هم جاهای مختلف را مشاهده کرده ایم واقعاً جای تقدیر و تشکر است .

وی افزود: کارهای زیادی انجام شده است اما ما خواهشمان این است که مطالبات مردم را بصورت خاص پی گیر باشند ؛ آزاد راه زابل ـ زاهدان که مشکل خاص منطقه است انشالله مد نظر قرار بگیرد ؛ منطقه آزاد که هم دولت تلاش میکند و هم مجلس که دارد بررسی می کند انشالله امیدواریم که هر چه زودتر به اجرا برسد و ما دیگـر به خبرها خوش بسنده نمی کنیم و با چشم خودمان افتتاح این پروژه را مشاهده کنیم و آثار آنرا در بازار منطقه و سر سفره های مردم ببینیم .

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا گفت: مقوله ی بازارچه مرزی را بارها متذکر و عرض کردیم ، اختصاص قسمتی از درآمد مرز به ۵ شهرستان را متذکر شدیم حداقل تا اطلاع ثانوی که این منطقه خودش را بالا بکشد و به اندازه استاندار خودش را برساند و مشکلات کارمندان زابل اشاراتی داشتیم.

وی گفت: طـرح انتقال آب به ۴۶ هـزار هکتار را که بارها عرض کردیم امیدواریم که سرعت اجرایی شدن آن بیشر شود و طـرح پایلوت آزمایشی در شهرستان هامون که قرار بود تا پایان سال ۱۳۹۴ افتتاح شود الان مشاهده می کنیم که برج شش هستیم از سال ۱۳۹۵ و خبری از افتتاح این طرح نیست .

امام جمعه شهر علی اکبر گفت: انتظاری که مردم از همه ی دولت ها دارند در وهله ی اول خدمت است ، انتظاریی که مردم دارند ولایت پذیری است در مسیر ولایت و تحت اوامر هدایت گیری ولی فقیه همه دولت ها خودشان را قرار بدهند و به سمت آرمان ها حرکت کنند و کار حفظ ارزش ها را داشته باشند .

وی گفت: مردم وظیفه دارند دولت را نقد منصفانه کنند و دولت محترم هم وظیفه دارد که نقدهای منصفانه را پذیرا باشد و در مسیر اصلاح نواقص خودش و رفع و دفع نواقص خودش قدم بردارد.

وی افزود: در بحث برگزاری کنسرت ما مخالف برگزاری کنسرت نیستیم و من بارها عرض کردم ایران خودش موسیقی سنتی دارد ، منطقه ی ما از خودش موسیقی سنتی دارد و در مقیاس جهانی حرف برای گفتن دارد و ما چرا باید یک موسیقی که از غرب وارد شده و باورها و اعتقادات را تخریب فرهنگی می کند چه لزومی دارد که ما سروصدا ایجاد کنیم و مجوزبرگزاری کنسرت ها در حجم وسیع را داسته باشیم

امام جمعه شهرستان زابل گفت: چهارشنبه ۱۰ شهریور سالروز تصویب قانون عملیات بانکی بدون ربا در سال ۱۳۶۲ است ، ما در جمهوری اسلامی ایران بانکداری بدون ربا را تصویب کردیم ولی اینکه چقدر در وادی عمل بانکداری اسلامی انجام دهیم جای بحث است .

وی در ادامه گفت: یک موردی که ما مشاهده می کنیم جریمه تاخیر در تسهیلات است که مراجع اعلام کرده اند که حرام و ربا است ؛ خیلی از قوانین است که از غرب آمده ولی اسلامی نشده است ؛ آیین نامه هایی که در بعضی از ادارات تصویب می شود ولی در مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام را نمی گذراند این آیین نامه ها شرعی نیست بعنوان مثال جریمه در عدم بستن کمبر بند ؛ به چه دلیل کسی را که کمربند نمی بند جریمه می کنند ؟ چه وجهه شرعی دارید که یکنفر که کمربند نزند شما جریمه اش کنید ؟ اینها باید اصلاح شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.