نظرسنجی بررسی عملکرد دولت از نگاه شهروندان سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : به مناسبت گرامیداشت هفته دولت ، طرح نظرسنجی از عملکرد دولت تدبیر و امید به پیشنهاد جهاد دانشگاهی و تصویب ستاد بزرگداشت هفته دولت به همت مرکز افکارسنجی جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان در این هفته اجرا می گردد .

دکتر تاجری افزود : این طرح را در دو شیوه ، اجرایی و عملیاتی خواهیم کرد ، شیوه اول به صورت مجازی و از طریق شبکه های اجتماعی انجام خواهد شد که صفحه اینترنتی ان به نشانی http://ispasb.porseshnameonline.com تهیه شده و از امروز وارد فضاهای مجازی شده و مسوولان گروهها و کانالها و پایگاههای خبری ، اجتماعی در سراسر استان می توانند ان را باز نشر دهند . که در این شیوه که با طرح بیست سوال به صورت عام به عملکرد دولت پرداخته ، میزان محبوبیت دولت و رضایتمندی شهروندان سیستان و بلوچستانی از دولت تدبیر و امید مشخص خواهد شد .

و در شیوه دوم که به صورت غیر مجازی و بعد از هفته دولت انجام خواهد شد افکار سنجی به صورت خاص صورت خواهد گرفت و پرسشگران مرکز افکارسنجی جهاد دانشگاهی به صورت میدانی به بررسی عملکرد دولت در استان و شهرستانها به صورت ویژه خواهند پرداخت و موضوعات مبتلا به مردم نظیر مسایل فرهنگی ، اجتماعی ، امنیتی ، اشتغال ، اقوام و …..از طریق انتخاب خوشه ها و نمونه های تصادفی و به صورت علمی دریک حجم نمونه مشخص در اقصی نقاط استان مورد نظرسنجی قرار خواهد گرفت و نتایج حاصله پس از پایش و پردازش به استحضار ریاست محترم ستاد هفته دولت و مقامات مسوول خواهد رسید .

رییس جهاد دانشگاهی استان افزود : تاکنون مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران ” ایسپا ” صدها طرح نظرسنجی را در سطح ملی و منطقه ای به صورت علمی انجام داده است که نتایج حاصله همگی قرین به واقعیت بوده اند .

وی انجام کار توسط دانشجویان و اساتید ، نگاه علمی و رویکرد غیر جناحی و غیر دولتی بودن نهاد انقلابی و دانش بنیان جهاد دانشگاهی را از عوامل موفقیت مرکز افکارسنجی این نهاد دانست که توانسته است ایسپا به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین مراکز افکارسنجی در کشور شناخته شده و مطرح باشد .