اطمینان خاطر مدیر عامل آبفا سیستان به مردم/هیچ گونه مشکلی در کیفیت آب آشامیدنی زابل وجود ندارد - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب زابل گفت: آب آشامیدنی این شهرستان در آزمایشگاه پیشرفته آب و فاضلاب و مرکز بهداشت آزمایش و سپس وارد شبکه می شود و مردم با اطمینان کامل از آب آشامیدنی استفاده کنند.

حبیب اعلایی افزود: هیچ گونه مشکلی در کیفیت و کمیت آب زابل وجود ندارد و آب آشامیدنی که در دسترس مشترکین قرار می گیرد از سلامت کامل برخوردار است.

وی اظهار داشت: مجهزترین و پیشرفته ترین تصفیه خانه شهرهای شمالی سیستان و بلوچستان در سال ۹۲ افتتاح شد و از آن پس آب آشامیدنی با استاندارهای جهانی در اختیار مشترکان قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب زابل با اشاره به قدمت ۴۰ ساله خطوط لوله شبکه آب آشامیدنی گفت: بدلیل اینکه خطوط لوله از قدمت بالایی برخوردار است هر ساله این خطوط شست و شو می شود.

وی افزود: مردم در صورت مشاهده هرگونه اختلال در سیستم آب آشامیدنی موضوع را به شماره تلفن ۱۲۲ اعلام کنند تا آب مورد نظر در واحد کنترل و کیفی آزمایش شود.

اعلایی از اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال برای اصلاح و توسعه شبکه آب آشامیدنی زابل خبرداد و بیان کرد: ۵۰ کیلومتر از خطوط آب شرب زابل از سال گذشته تاکنون اصلاح و توسعه پیدا کرده به طوری که این پروژه تاکنون ۹۰ درصد پیشرفت داشته است.

وی با بیان اینکه قطعی برخی از نقاط غیرقابل پیش بینی است اظهار داشت: قطعی آب در شهرستان زابل به حداقل رسیده است و درصورت اصلاح و توسعه شبکه که منجربه قطعی شود به مردم از طریق رادیو شهری اعلام می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب زابل از رسانه ها خواست موضوعات مطرح شده را به صورت کارشناسی از طریق کارشناسان هر بخش پیگیری کنند.

وی تصریح کرد: موضوعات غیرکارشناسی و اخباری که از طریق منابع غیررسمی در فضای مجازی و برخی رسانه ها مطرح می شود باعث برهم زدن امنیت روانی مردم می شود./ایرنا