لایحه تاسیس مناطق آزاد جدید برای بررسی جامع و کامل تر به زمان دیگری موکول شد - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار – مدیر پروژه ی منطقه ازاد سیستان اعلام کرد : لایحه تاسیس مناطق آزاد جدید برای بررسی جامع و کامل تر به زمان دیگری موکول شد

مهندس منصور حجازی نیا در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار نی زار گفت : عصر روز یکشنبه ۱۷ مرداد لایحه تاسیس مناطق آزاد جدید کشور در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با حضور مهندس ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور ؛ نماینده نیروی انتظامی ؛ رییس مرکز پژوهش های مجلس و برخی استانداران مورد بررسی قرار گرفت که متاسفانه با مخالفت هایی مواجه گردید و مقرر شد این لایحه برای بررسی های جامع و کامل تر به جلسه ی دیگری که احتمالا در پایان مرداد ماه است موکول شود .

وی که جزو شرکت کنندگان جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس بود اظهار داشت:برخی نمایندگان خواستار الحاق ۴۷ منطقه ویژه ی اقتصادی دیگر به لایحه بودند! و از آنجا که مناطق ویژه برای دولت بار مالی دارند تصمیم گرفته شد در جلسه دیگری که نماینده گمرک نیز حضور داشته باشند بررسی های لازم انجام گیرد.

به نظر می رسد با توجه به صحبت های مدیر پروژه منطقه آزاد سیستان و روند تاخیری دو ساله که در تصویب این لایحه پیش آمده است ؛دیدگاه نمایندگان مجلس در مورد مناطق آزاد جدید با دیدگاه همکارانشان در دوره قبل خیلی فرق نکرده است . مردم صبور سیستان چشم انتظار و امیدوارند با تعامل و هم افزایی نمایندگان محترم مجلس و دولت این لایحه به فرجامی خوب برسد.