فرهنگ‌پروری و جهاد علمی از رسالت‌های جهاد دانشگاهی - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: فرهنگ‌پروری و جهاد علمی از رسالت‌های جهاد دانشگاهی است.

به گزارش نی زار و به نقل از ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه زاهدان افزود: جهاد دانشگاهی با توجه به ظرفیت‌های بومی در بخش‌های مختلف می تواند برای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان گام های بلندی بردارد.

خطیب نماز جمعه زاهدان در ادامه بیان کرد: تردیدی نیست در کشوری مثل ایران که مهد علم بوده و مهد علم بایستی باشد قطعا بار سنگین حل مشکلات علمی و پژوهشی کشور بر شانه عزیزان جهاد دانشگاهی است

آیت الله سلیمانی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی علاوه بر ساختار علمی که دارد، رسالتی مهم در خصوص مباعث فرهنگی و معنوی نیز بر عهده دارد که باید به این موضوع نیز بصورت ویژه توجه شود.

وی همچنین در ادامه با اشاره به ایام دهه کرامت نیز گفت: باید از برکات و ظرفیت‌های عظیم معنوی و مادی که در دستگاه ملکوتی حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه وجود دارد در جهت رفع مشکلات فرهنگی و محرومیت‌زدایی در سرتاسر کشور بهره برد.

امام جمعه زاهدان دهه کرامت را فرصت طلایی نشر معرف و اندیشه های اهل بیت(ع) خواند و افزود: سالروز ولادت حضرت معصومه(س) روز احیای هویت دختران است.

وی در ادامه با اشاره به فرارسیدن موسم حج و کارشکنی های دولت عربستان در خصوص عدم اعزام زائران ایرانی گفت: سال گذشته هزاران حاجی که برای انجام واجبات به خانه خدا رفته بودند قربانی جهل آل سعود شدند.

عربستان در تمام این سالها نتوانسته مراسم حج را به خوبی اجرا کند و رژیم آل سعود بی کفایتی خود را در اداره امور حج در سال گذشته در فاجعه منا نشان داد و ثابت کرد که توان اداره حج را ندارد.

وی همچنین با اشاره به ۱۷ مرداد و روز خبرنگار نیز گفت: خبرنگاران نقش اساسی در توسعه کشور دارند.

امام جمعه زاهدان افزود: در سیستان و بلوچستان خبرنگاران و اصحاب رسانه رسالت سنگینی در بیان ظرفیت‌ها بر عهده دارند.

سلیمانی عنوان کرد: تشریح نکات منفی از منطقه دستمایه‌ای برای دشمنان است و باید خبرنگاران با حفظ هوشیاری و بصیرت خود، نقاط قوت را برجسته سازی کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.