جهاد دانشگاهی زابل نقش توسعه محور خود را در منطقه ایفا می کند/ راه اندازی کلینیک تخصصی دندانپزشکی در دستور کار جهاد دانشگاهی زابل - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار –  مدیر جهاد دانشگاهی زابل گفت: برای تکمیل زنجیره آموزش در سیستان، مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی کوتاه مدت طی چند روز آینده در این شهرستان به بهره برداری می رسد که با راه اندازی آن زمینه اشتغال هدفمند جوانان فراهم می شود.

IMG-20160805-WA0000
به گزارش نی زار، مهدی کشته گر پیش از خطبه های نماز جمعه زابل با تبریک ۱۶ مرداد سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی به دستور امام راحل اظهار داشت: جهاد دانشگاهی به فرموده مقام معظم رهبری جزو معدود رویش های اصلی انقلاب است که با توجه به شرایط امروز کشور به عنوان پل ارتباطی میان دانشگاه، صنعت و بازار در حوزه های مختلف فعالیت های عملی و مفید را انجام داده است.

وی با اشاره به نقش اثرگزار دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی گفت : ۲ هزار دانشجو از ابتدای ایجاد دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی زابل تاکنون دانش آموخته و در حال حاضر ۶۰۰ دانشجو مشغول به تحصیل هستند.

مدیر جهاد دانشگاهی زابل افزود: با پیگیری های صورت گرفته مراحل نهایی تاسیس مرکز کلینیک تخصصی دندانپزشکی با مساعدت دانشگاه علوم پزشکی زابل انجام شده و به زودی در این منطقه شاهد افتتاح اولین کلینیک تخصصی دندانپزشکی مجهز با تعرفه دولتی خواهیم بود که تحول بزرگی در حوزه سلامت ایجاد خواهد کرد.
کشته گر بانک خون بند ناف را یکی از دستاوردهای ارزشمند پژوهشگاه رویان دانست و گفت: طبق برنامه ریزی و رایزنی های صورت گرفته جهاد دانشگاهی زابل آمادگی دارد،در صورت همراهی دستگاههای دولتی در سیستان این مرکز را راه اندازی کند.

وی بیان کرد : گیاهان دارویی یکی از ظرفیت های بزرگ در شمال استان است که با همکاری مرکز تحقیقات کشاورزی سیستان گیاهان دارویی سیستان شناسایی و به زودی دهکده گیاهان دارویی در منطقه راه اندازی می شود.

وی با بیان اینکه پنج اثر علمی به صورت کتاب و مجله توسط جهاد دانشگاهی زابل در مراحل چاپ است گفت: جهاد دانشگاهی بزرگترین و معتبرترین مرکز چاپ و نشر را در کشور دارد.

مدیر جهاد دانشگاهی زابل خاطرنشان کرد : فعالیت های فرهنگی از جمله فعال سازی دفاتر خبرگزاری های ایسنا و ایکنا و مرکز افکار سنجی دانشجویان (ایسپا) در دستور کار قرار گرفته بود که الحمدلله این مهم نیز محقق شده است.

IMG_0895

وی به فعالیت های قرآنی جهاد دانشگاهی اشاره و بیان داشت: اولین برنامه کرسی تلاوت قرآن کریم را با همکاری دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه زابل برگزار کرده ایم.

مهدی کشته گر در پایان روز خبرنگار را به فعالان عرصه خبر و رسانه تبریک گفت.