توصیه های رسانه ای امام جمعه زابل/رسانه ها برای معرفی پتانسیل های منطقه قلم فرسایی کنند - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : نماز جمعه ۱۵ مردادماه شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین کیخا اقامه شد.

متن کامل خطبه های نماز جمعه :

دیروز پنج شنبه اول ذیغده سالروز ولادت کریمه اهل بیت (ع) حضرت فاطمه مصومه بنت موسی بن جعفر (ع) بود این روز را به همه دختران مخصوصا دختران خطه ی دارالولایه سیستان تبریک عرض می کنیم .

دشمن اساس انقلاب را قبول ندارد و میخواهد اسلام نباشد و راه پیشرفت و رفع مشکلات مقاومت ، دشمن شناسی ، توکل بخدا ، استفاده از ظرفیت های داخلی ، باور داشتن مردم مخصوصا جوانان و اقتصاد مقاومتی است.

 

مسئولین ساده ریست باشند و همانگونه که امام راحل ساده زیست بودند ، همان طوری که مقام معظم رهبری ساده زیست هستند ؛ مسئولین از تجملات و زندگی اشرافی پرهیز کنند و در استفاده از بیت المال تقوی را عایت کنند .

 

حُقوق های نجومی ۱۰۰ میلیونی و ۲۰۰ میلیونی در ماه در حالی که مشکل فقر، بیکاری و ازدواج را داریم خیانت به مردم و خیانت به انقلاب اسلامی است .

 

 

همه باید انقلابی و بسیجی باشیم و ارزش ها و آرمان ها را فراموش نکیم و پشتیبان ولایت فقیه باشیم تا به مملکت مان آسیب نرسد ؛ رییس جمهور محترم در مبارزه با فساد انقلابی عمل کنند ، قوه قضاییه در برخورد با مفسدین انقلابی برخورد کنند و وقتی ثابت شد کسی خیانت به انقلاب و ملت کرده اسم آنرا به مردم معرفی کنید.

 

یکشنبه ۱۷ مرداد سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوی اسلامی ایران در افغانستان  به دست گروهک طالبان در سال ۱۳۷۷ و روز خبرنگار است ، این روز را به همه اهالی رسانه مخصوصاً عزیزان خطه سیستان تبریک عرض می کنیم .

 

به فرموده امام راحل عظیم الشان (ه) رسانه مربی یک کشور است ، رسانه وسیله فرهنگسازی و تربیت جامعه و نشر معارف است و به فرموده امام راحل (ره)آنوقتی که قلم به دست می گیرید بدانید که در محضر خدا قلم دست گرفته اید .

 

بنده هم عرض تشکر از رسانه های منطقه، مخصوصاً صداوسیما را دارم که فرهنگ سازی می کنند و کار سخت مقابله با برنامه های رسانه ای دشمنرا دارند ، مشکلات مردم را به سمع و نظر مسئولین می رسانند ، ضمن تشکر و تقدیر به تداوم اینکار تاکید می کنیم و همدلی و هم زبانی را حفظ کنند .

 

عزیزان اهل قلم و رسانه های محلی ، پیگیر مطالبات مردم باشید ، مدی هست که آن شور و نشاط رسانه ای در منطقه دیده نمی شود ، سایتها را بروز کنید و تیترها را فنی و قلم ها را برای رضای خدا بنویسید نه برای خوشاندی مسئولین .

 

در مورد منطقه آزاد ، پتانسیل های سیستان ، فرصت مرز ، بازارچه مرزی ، صنعت توریسم ، تجارت چمدانی وپاس مرزی قلم فرسایی کنید .

 

درباره ی آزاد راه زابل – زاهدان ، حق آبه و پی گیری وزرات خارجه ، احیا تالاب هامون و هماهنگی وزارت نیرو با محیط زیست قلم بزنید.

 

در مورد طـرح انتقال آب به ۴۶ هـزار هکتار ، آسیب های آن ، میزان پیشرفت ، دغدغه کارشناسان ، افتتاح طـرح پایلوت وچرایی تاخیر آن قلم فرسایی کنید .

 

درباره ی انتقال آب دریای عمان به زاهدان و زابل ، طرح های اشتغالزایی ، فضای سبز شهر و برخوداری شهرهای منطقه از استاندارهای شهری قلم بزنید .

 

در مورد درآمد اندک شهرداری و عدم توان پرداخت به موقه حُقوق کارمندانش ،امکان کمک دولت محترم به شهرداری های منطقه از درآمد ماهانه ۲۰۰ میلیاردی مرز قلم فرسایی کنید .

 

درباره ی استعداهای سیستان ، شهدا ، عُلمای و دانشمندان سیستان و تاریخ پر از شگفتی و رمز دار سیستان و سرزمین دارالولایه مهد دلیران و پهلوانان قلم بزنید .

 

ما می توانیم شهید میر حُسینی ها و عالی ها را تکرار کنیم ، ما می توانیم با حوزه علمیه ی قوی و بروز  آیت الله سیستانی ها ، شهید طباطبایی ها ، آیت الله شریفی ها و آیت الله بختیاری ها را تکرار کنیم .

 

ما می توانیم با دانشگاه های با مدیریت صحیح و کشف استعدادها ، پرفسور شیخ نژادها ، شهریاری ها و ده مرده ها را تکرار کنیم .

 

ما می توانیم با باور کردن خود و دوری از حسادت هی قُومی و دوری از خودزنی ها ، امید آرامی ها را در جامعه تکثیر کنیم و درمقلوله ی قرآن در مقیاس بین المللی قاری قرآن داریم .

 

سیستانی هر کُجای جهان و ایران که رفته همه را مات و مبهوت ذهن و استعدادخودش قرار داده و خودمان را باور کنیم .

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.