دیدار و نشست صمیمی امام جمعه وتعدادی ازمعتمدین شهرعلی اکبربا استاندار - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

به گزارش نی زار در این دیدار که با حضور امام جمعه ، شهردار ، اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از معتدمین در محل دفتر استاندار برگزار شد ، حجت الاسلام اشرفیان ضمن تقدیروتشکر اززحمات دولت وبویژه شخص استاندارکه پروژه های بزرگی دراستان مثل گازرسانی واتصال خط  راه آهن استان به خطوط سراسری وکارخانه لاستیک سازی وتصویب اولیه منطقه آزاد درصحن مجلس راشروع دانیال میکنندخواستارتسریع در رونداجرایی این امور وهمچنین ملی کردن موضوع بحران ریزگردهای سیستان شد.

425702412_23745_15329211391983923658

وی در خصوص موضوع ریزگردها اضافه کرد : باید از توان تمام دستگاه ها بویژه مجلس و دولت استفاده کرد تا این موضوع به صورت کارشناسی و ریشه ای حل شود و از درد و رنج مردم سیستان کم کرد چراکه مردم هم از جهت معیشتی وهم از جهت اثارمخرب ریزگردهادرشرایط نامطلوبی بسرمیبرند.

 

حجت الاسلام اشرفیان بااشاره به مشکلات بخش تیمورآبادشهرستان هامون وشهرعلی اکبرخواستار نگاه ویژه به مناطق محروم شد و بااشاره به پتانسیل بزرگ کوه باستانی خواجه وتالاب بین المللی هامون در جذب گردشگرواشتغالزایی برای مردم  خواستار افزایش میزان آب ورودی به سمت  تالاب وتاسیس مجتمع توریستی کوه خواجه شد

 

وی تاسیس یک واحد دانشگاه پیام نور در این شهر با باتوجه به بافت جمعیتی و مرکزیت چندین روستا را زمینه رشد بسیار خوب منطقه دانست.

 

علی اکبر اسدی زاده شهردار علی اکبر نیز در این دیدار ضمن تشکر فراوان از خدمات و نگاه ویژه و حضور مستمر استاندار درمنطقه خواستار افزایش اعتبارات شهرداری جهت توسعه عمران وابادی شهر وخدمات زیربنایی واسفالت معابرشد.

 

امیردامن کشان نماینده جوانان وعضوستادنمازجمعه شهرعلی اکبر نیز  ایجاداماکن ورزشی وتفریحی برای جوانان ورسیدگی به سالن ورزشی شهرومشکل افت فشاربرق منطقه را از مهم ترین اولویت های این شهر دانست .

 

همچنین حسینعلی صیادی نماینده صیادان وکشاورزان وعضوستادنمازجمعه شهرعلی اکبر نیز پیگیری حقابه همیشگی صیادان درتالاب و پرداخت حق الزحمه لایروبی انهارتوسط کشاورزان را موضوعی دانست که در معیشت ساکنین این منطقه تاثیر بسزایی دارد .

 

مهندس اوسط هاشمی دراین دیدارضمن تشکراز حضورامام جمعه واعضای شورای شهرومعتمدین ، خدمات دولت دراین منطقه رابسیارخوب توصیف کرد و اظهار کرد مشکلات و کمبودهای استان زیاد است که دراین دولت باحضورمکرر وزراءومعاون رئیس جمهورپروژه های بزرگی دردست اقدام است که زمینه رشد تحول استان را فراهم میکند.

 

مهندس هاشمی بااشاره به موضوع منطقه آزادبیان کرد : برای تصویب نهایی آن اقدامات وهماهنگی های خوبی شده است که  برای پیگیری این امر سفرچند روزه ای به تهران خواهم داشت .

 

وی  با اشاره به طوفان اخیرابرازداشتندآن پیررنی که ازشدت ریزگردهادرخانه اش محبوس شده ورنج میبرد مانندمادرماست که ماهم ازرنج اورنج میبریم وهمه توان  خودرابسته ایم برای کاهش آلام مردم امامتاسفانه بعضی رسانه هابدون اطلاع ازخدمات   انجام شده مردم  و دولت را زیر سوال میبرند

استانداربااشاره به موضوع برجام یکی ازآثاربرجام رابرطرف کردن  تهدیدجنگ ازکشوردانست و خاطر نشان کرد :اگربرجام نبودمعلوم نبوداوضاع کنونی کشورچطوربودکشورماتاب جنگ راندارد

 

استاندار سیستان وبلوچستان  تسریع دراستقرارکلانتری ، توسعه درمانگاه ، حمایت ازشهرداری ، پیگیری ساخت کانون فرهنگی ، انتقال بخشداری مرکزی  و افزایش میزان ورودی اب تالاب را از جمله مواردی دانست که پیگیری خواهند شد و افزود : برای ساخت مجتمع توریستی کوه خواجه بایدازظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد

 

وی درپایان  تاکید کرد از همه ظرفیت ها متناسب با شرایط برای حل مشکلات منطقه استفاده خواهیم کرد .