منطقه آزاد سیستان می تواند تحول عظیمی در این منطقه مرزی محروم ایجاد کند - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : نماز جمعه شهرستان زابل در تاریخ ۲۵ تیرماه سال ۱۳۹۵ به امامت حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در مصلی المهدی (عج) اقامه شد.

امام جمعه زابل در خطبه دوم نماز جمعه بیان داشت: همه وظیفه داریم  دولتمردان وطیفه دارند گوش به فرمان ولی فقیه باشیم که مویّد به تاییدات خداوند متعال و امام زمان علیه السلام است ، وظیفه دیگر مسئولین عزیز حفظ ارزش ها و حرکت به سمت آرمان های انقلاب است .

حجت الاسلام کیخا گفت : شنبه ۲۶ تیر سالروز تاسیس شورای نگهبان قانون اساسی در سال ۱۳۵۹ ه.ش است، شورایی که نگهبان قانون اساسی است و قانونی که اسلامی است . ب این قانون اسلامی کشور میشود اسلامی و شورای نگهبان وظیفه اش این است که هیچ کلمه یی در این قوانین مخالف اسلام نباشد و قوانینی که در مجلس شورای اسلامی هم طرح می شود می بایست به تایید شورای نگهبان برسد که ثابت شود که مخالف اسلام نیست .

امام جمعه زابل بیان داشت : خبر خوشی در مورد منطقه آزاد  شنیدیم که یک فوریت آن به تصویب رسید ؛ البته هنوز کار زیاد مانده و تصویب نهـایی آن مـانده است. امیدواریم فرصت ها از دست نرود و دولت محترم با جدیت بیشتری ورود کنند و شنیده ایم کـه هفته ی آینده استاندار محترم هم به مجلس دعـوت شده اند در کمیسون مربوطه با دیگر استانداران این چند منطقه؛ امیدواریم بزودی این طرح اجرایی شود زیرا منطقه سیستان بسیار نیاز دارد به این طرح ، طرحی کـه می تواند تحول عظیمی در این منطقه مرزی محروم ایجاد کند .

وی خاطر نشان کرد : مشکلات و محرومیت ویژه منطقه سیستان دیگر برای همه مسئولین ثابت شده است  ، حتی آن مسئولی که قدرت شنیدنش ضعیف هم بود و دیرتر مسائل و مشکلات به آن مخابره می شد برای آنها هم دیگر ثابت شده است؛ این ریزگردها را اخیرا مشاهده کنید که چگونه برای تنفس ، چشم و زندگی مردم را مشکل ایجاد و کرده است .

کیخا تاکید کرد : مشکلات سیستان را مسئولین عزیز ویژه نبینند حداقل آنطوری که باید و شاید ببینند ؛ برق منطقه سیستان باید تخفیف ویژه برای تمامی ماه ها  و تمام سال داشته باشد ؛ سیستانی که در اوج گرما همراه با ریزگردهایی که بیش از ۶۰ برابر حد مجاز است ؛ ما در خواست کردیم مسئولین عزیزی که متوجه این خطر نیستند به مدت یک هفته نه یکسال از تهران بلند شوند و در سیستان با خانواده زندگی کنند تا درد این مردم را بفهمند که چیست .

امام جمعه زابل در ادامه افزود : منطقه آزاد را ما امیدواریم که نمایندگان عزیز ما که مجدانه پیگیر هستند ان شالله این هفته ، هم استاندار محترم و هم سایر مسئولین کمیسیون مربوطه را مجاب کنند که سیستان نیاز به این طرح مهم دارد ؛ منطقه آزاد تجاری و صنعتی که کارخانه جات ، اشتغال زایی و تولید را در پی خودش دارد و ما می توانیم بهترین نوع تعامل را با کشور همسایه در زمینه واردات و صادرات داشته باشیم و آنهایی که فکر می کنند فقط صادرات میشود مشخص است که این طرح را بخوبی نشناخته اند و یا اگر در بعضی از مناطق که طرح منطقه آزاد اجرایی شده ، اگر موفقیتی نداشته است بروند پیگیر باشند که چرا موفقیت نداشته است ؟ قطعاً در مدیریت آن مشکلی بوده است ؛ امیدواریم که طـرح منطقه آزاد بزودی  تصویب و نشاط را در منطقه ایجاد کند .

وی در پایان با انتقاد از پیامک های آزار دهنده اپراتورهای تلفن همراه خطاب به وزیر ارتباطات گفت :  یک مطلبی هم خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عرض می کنیم مشکلی که باید بررسی شود ، مدت هاست که بعضی از مردم به ما مراجعه می کنند و سوال شرعی دارند که آیا این موضوع شرعی است یا نه و بنده بنا به مراجعات مردم خطاب به کل مسئولین ایران عرض می کنم ؛ پیامک هایی از بعضی شرکت های اپراتور به تلفن همراه بعضی از مشترکین و مردم میرسد بدون اینکه آن مشترک خواسته باشد هزینه آن پیامک را از شارژ حساب آن مشترک برداشت میکند و این قضیه صد در صد نامشروع و دُزدی است .

برچسب ها :