فرماندار نیمروز : جهاد درختکاری در سیستان آغاز می شود - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

فرماندار نیمروز گفت : با همت دانشگاهیان ، فرهنگیان ، دانش آموزان ، شورای اسلامی شهر، دهیاران و عموم مردم سیستان به همراهی دولت جهاد درختکاری در سیستان آغاز می شود .

به گزارش رسانه خبری تحلیلی نی زار ، محمد حسن دهمرده فرماندار نیمروز با اشاره به وضعیت نامطلوب آب و هوایی منطقه سیستان و اظهار کرد: یکی از مهم ترین مشکلاتی که امروزه گریبان گیر مردم سیستان است مسئله ریز گرد ها و مشکلات آن است .

وی با اشاره به اینکه سیستان و باد از دیر باز همزاد یکدیگر بوده اند خاطر نشان کرد : باد به تنهایی برای سیستان مرحم بوده است ولی وقتی که شن وغبار با باد همسفر می شوند بر هست ونیست مردم زابل می تازند وهمیشه این دو که باهم شدند ویرانی ودربدری را به دنبال داشته اند .

دهمرده اضافه کرد : اتحاد همین دو بود که شهر سوخته را به تلی از خاک تبدیل نمود ،همین دو بودند که رامرود وسنارود را مدفون کردند وهمین دو که باهم شدند مردم را از خانه وکاشانه شان آواره دیار غربت نمودند .

فرماندار نیمروز بیان کرد : حال اگر ما می خواهیم در سیستان بمانیم وزندگی خوبی داشته باشیم نباید بگذاریم که بادو خاک با هم متحد شوند .

وی تاکید کرد : تنها عاملی که میتواند مانع اتحاد بادو خاک شود درخت وپوشش گیاهی می باشد و ما باید با کاشت درخت وحفظ پوشش گیاهی کار حفاظت خاک را انجام دهیم ونگذاریم خاک به دام باد بیافتد ..

فرماندار نیمروز گفت : برای حفاظت از خاک در سیستان باید جهاد درختکاری راه بیاندازیم ،ما می توانیم وامسال با کمک همه مردم ،دانشگاهیان،فرهنگیان،دانش آموزان،شوراهای اسلامی،دهیاران وهمه زنان ومردان سیستانی و کمک دولت عزیز تدبیر وامید جهاد درختکاری در سیستان به راه خواهیم انداخت.

 

انتهای پیام /