نشست اصحاب رسانه با حجت الاسلام کیخا/امام جمعه:آن شخصی که طرح انتقال آب از زابل به زاهدان را داده باید کنار زده شود - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار – نشست اصحاب رسانه سیستان با امام جمعه محترم شهرستان زابل در محل دفتر امام جمعه برگزار شد

IMG-20150702-WA0004

به گزارش رسانه نی زار، امام جمعه زابل در ابتدای این نشست گفت : رسانه ها نباید با کسی تعارف داشته باشند، بنده با هیچ مسئولی تعارف ندارم و با رسانه ها هم تعارف ندارم، الحمدلله رسانه ها خوب فعال هستند، اما شدت و ضعف دارند . بعضی از رسانه ها خیلی به روز هستند سریع مشکلات مردم را رصد و مردانه پای کار هستند . این باور و ایمان بنده هست که رسانه یعنی صدای رسای یک ملت ، شما حنجره قدرتمند این مردم هستید .

حجت الاسلام کیخا در ادامه بیان داشت : با توجه به وجود مشکلات فراوان در سیستان امروز شاهد اجرای لوله گذاری خط دوم آب زابل به زاهدان هستیم ، من به بعضی از مسئولین گفته ام که هر شخصی این طرح را داده است باید کوتاه بیاید و کنار برود .

کیخا در ادامه افزود: یادم هست از یکی از مسئولین وقت در جمع طلاب موضوع انتقال آب زابل به زاهدان سوال شد ، ایشان در پاسخ گفتند ما داریم به زابل لطف می کنیم ، ما داریم با اجرای این طرح زاهدان را به زابل وابسته می کنیم ، که دولت به خاطر زاهدان هم که شده به زابل نگاهی بکند ، که این خود یک توهین به سیستان و سیستانی است . یعنی شما هیچ نیستید و به خاطر زاهدان باید دیده شوید .

IMG-20150702-WA0002

امام جمعه زابل ادامه داد : ما نباید سکوت کنیم اصلا آب شور دریای عمان را به سیستان بیاورید حداقل این است که دریا ماهی آب شور دارد و جلوی ریزگردها گرفته می شود وقتی دریا آب داشته باشد . این طرح براحتی دارد انجام می شود و صدای هیچکس هم در نمیاید ، صدا باید همگانی باشد تا نتیجه بدهد . مشکلات فراوان است و رسانه ها باید رصد کنند ، یکی دیگر از کارهای رسانه های سیستان جذب قلوب سرمایه گذاران به منطقه است .

حجت الاسلام کیخا در پایان افزود : من بارها گفته ام که ما در کل ایران و خصوصا سیستان فرصت اختلاف نداریم و نباید بعضی اعمال باعث شود که با یکدیگر درگیر شویم . در همه برنامه ها و عرصه ها اعم از سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی نیت باید خدایی باشد ، نباید با نگاه قومی و حزبی عمل نمود.

نی زار از امام جمعه محترم شهرستان زابل به پاس توجه ویژه شان به رسانه ها و حمایت شان از اگاهی بخشان جامعه قدردانی می نماید و امیدوار است این نشست ها باعث هماهنگی و ارتباط بیشتر اصحاب رسانه با یکدیگر و همچنین ارتباط بیشتر مسئولین با رسانه ها و پذیرش نقدهای منصفانه آنها گردد.

اما نکته قابل تامل نشست امام جمعه محترم شهرستان زابل با اصحاب رسانه، حضور افرادی بدون داشتن سوابق رسانه ای و مطبوعاتی در این نشست بود!!!…

IMG-20150703-WA0018