نی زار،اتفاق خوشایند هامون/افتتاح موسسه فرهنگی هنری نی زار در سرزمین هامون+تصاویر - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار: در سالروز ولادت مولای متقیان حضرت علی ابن ابیطالب علیه السلام و روز پدر و شهادت استاد مرتضی مطهری و روز معلم؛اتفاقی خوشایند در سرزمین هامون و دارالولایه سیستان بوقوع پیوست.

DSC_0141 (Custom)

اتفاقی که به زعم بسیاری از ادب دوستان و فعالان عرصه فرهنگ و هنر؛میتواند مهمترین رخداد فرهنگی هنری منطقه در سال جاری و آغازگر تحولات شگرف فرهنگی و هنری شهرستان زابل باشد.

DSC_0013 (Custom)

مؤسسه فرهنگی و هنری نیزار با حضور افتخاری دوتن از نام آورترین شاعران طنزپرداز برجسته کشور؛آقایان ناصر فیض و صابر قدیمی و با شرکت تنی چند از شاعران،موسیقی دانان،داستان نویسان و فرهنگ دوستان استان سیستان و بلوچستان و با برپایی شب شعری بیاد ماندنی در طی مراسمی افتتاح گردید.

IMG-20150502-WA0011

در ابتدا،مهدی کشته گر مدیرمسئول مؤسسه فرهنگی هنری نیزار،ضمن خوشامدگویی و تبریک روز پدر وروز معلم،با قرائت مرام نامه مؤسسه،اعلام داشت که همه ما خود را ملزم به رعایت این مرام نامه میدانیم،مرام نامه ای که اعضاء در آن هرگونه دسته بندی،جناحبندی و گروه بندی در فضای فرهنگی و هنری منطقه را نفی و بر وحدت همه فعالان و دلسوزان منطقه تاکید میکنند.

DSC_0086 (Custom)

 

DSC_0017 (Custom)

مؤسسه فرهنگی هنری نیزار با کمک و همراهی تمام فرهنگ دوستان منطقه سیستان تلاش خواهد نمود تا فضایی مناسب در جهت اعتلای هر چه بیشتر فرهنگ سیستان ایجاد نماید؛مهدی کشته گراز تمام فعالان و هنرمندان جهت همکاری در این مؤسسه فرهنگی و هنری دعوت نمود.

DSC_0019 (Custom)

دکتر محمد تقی رخشانی مدیرمسئول روزنامه زاهدان سخنران بعدی مراسم بودند؛ایشان طی سخنانی از راه اندازی این مؤسسه ابراز خوشحالی نمودند و بیان داشتند که امیدوارم این مؤسسه بتواند کاستی هایی که در فضای فرهنگی منطقه سیستان در بخش خصوصی وجود دارد را پر و با همکاری همه فرهنگ دوستان و هنرمندان سیستان؛جایگاه ویژه و منحصربفرد خود را در منطقه پیدا کند.

DSC_0033 (Custom)

ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زابل سخنران بعدی این مراسم بود؛عباس باقری ضمن شعرخوانی به ایراد سخنرانی پرداخت.

DSC_0042 (Custom)

ناصر فیض و صابر قدیمی مهمانان ویژه مراسم با خواندن اشعاری طنز و زیبا,تلطیف بیشتری به فضای مراسم بخشیدند.

DSC_0105 (Custom)

تعدادی از شعرای سیستان هم به ارائه اشعار خود پرداختند تا مراسم افتتاحیه و شب شعر مؤسسه فرهنگی هنری نیزار؛در یک شب آرام و بهاری و در فضایی صمیمی و با حضور مهمانان برجسته کشوری به کار خود پایان دهد.

DSC_0093 (Custom)

DSC_0073 (Custom)

DSC_0039 (Custom)

DSC_0001 (Custom)

DSC_0087 (Custom)

DSC_0116 (Custom)

DSC_0111 (Custom)

DSC_0123 (Custom)

DSC_0176 (Custom)

DSC_0155 (Custom)