خبرنگاران با اطلاع‌رسانی دقیق سبب آرامش جامعه شوند - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : زهرا اربابی امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران در سالن اشراق زاهدان، با تبریک این روز اظهار کرد: امروز روز پاسداشت تلاش‌های صادقانه خبرنگاران آزاده‌ای است که برای دسترسی، تولید، توزیع و انتشار اطلاعات از هیچ کوششی دریغ نورزیده‌اند.زهرا اربابی

وی افزود: از زحمات شما برای اطلاع‌رسانی واقعیت‌ها و تلاش‌هایی که می‌کنید می‌خواهیم یادآوری داشته باشیم به رسالتی که خبرنگاران این مهم بر دوششان آنها قرار گرفته که نشأت گرفته از ذوق، استعداد و توانایی افراد است.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: دانش و ذوق داشتن از شرایط یک خبرنگار خوب است و خبرنگار موفق باید از علم، دانش، تجربه و جسارت برخوردار باشد.

اربابی تصریح کرد: امانت‌داری، صداقت و اطلاع‌رسانی شفاف مبتنی بر واقعیت‌ها همواره باید مدنظر خبرنگاران باشد.

وی گفت: خبرنگار پل ارتباطی بین مردم و مسئولان است که این نقش را باید به درستی ایفا کند و واقعیت‌ها را از مسئولان به مردم و انتظارات و دیدگاه‌ها را از مردم به مسئولان به درستی و شفاف انتقال دهد.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان اضافه کرد: تواضع در انعکاس مطالب از ویژگی‌های خبرنگار است و در بسیاری از موارد خبرنگار می‌تواند با درست جلوه ندادن مشکلات، جامعه را با مشکل مواجه سازد.

اربابی خاطرنشان کرد: امروز نیاز است تا جامعه در آرامش قرار گیرد و انتظار ما نیز از خبرنگاران این است تا مشکلات و انتظارات مردم را به صورت مکرر به مسئولان یادآوری کنند.

وی تصریح کرد: خبرنگاران باید آنچه که در سطح مسئولان می‌گذرد و در توان و حیطه مدیریت‌هاست به مردم انتقال داده که بیش از آن انتظاری نباشد.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان گفت: استدعای من از خبرنگاران این است که هرگز سعی نکنند دین و هدف اصلی خود را به خاطر دنیای دیگران بفروشند یعنی در بیان واقعیت‌ها، تملق، چاپلوسی و خوش‌آمدکویی مدیران نکنند و آنچه در واقعیت است نشان دهند.

اربابی افزود: امیدوارم در مسیری که گام برداشته‌اید با صداقت و ایمان حرکت کنید.

 

منبع: تسنیم