تریبون داران رسمی در کنار نمایندگان باشند نه مقابل آنها؛ضرورت اتحاد بیش از گذشته/دعواهای انتخاباتی رو بگذارید به وقتش - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

به گزارش نی زار سیستان حال روز خوبی ندارد این روزها همگان می دانندسرزمینی که اسیر بی مهری کشور همسایه و قهر طبیعت قرار گرفته  است ما مردم سیستان سالهاست هر آنچه داشتیم برایشان دریغ نکردیم و برادر وارانه آنها را زیر پر و بالمان قرار دادیم . امروز با خط دهی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آب مایه حیات و این نعمت و رحمت خدادادی را از همسایه دیرینه خود دریغ کرده اند.

از این ناملایمتی های برادران دیروزمان و همسایه امروز که بگذریم؛ اما در دیار خودمان برخی تشنگان قدرت و مدعیان صندلی سبز مجلس که این روز ها در سیستان پرسه میزنند با رهبری گروه های مجازی شان عجیب تیشه بر داشته اند تا سیستان را نابود کنند گویا تزریق یاس و ناامیدی برای شان منفعت بیشتری دارد و اگر عملکردشان را بنگریم می بینیم یاد سیستان را زمانی جز ایام انتخابات نکرده اند وخیانت به فرزندان سیستان در سایر فصول و در منصب های مختلف براحتی انجام داده اند؛ ولی امروز دایه دلسوزتر از مادر شده اند بگذریم حرف زیادست و به موقع اش…..

زمان زیادی تا  انتخابات مانده است لطفاً عزیزان تریبون دار و غیر تریبون دار اهم از مطالبه گر واقعی و دست نشانده های کاندیدهای آتی…… دعوا های سیاسی وانتخاباتی رو بگذارید برای زمان مقرر آن؛ حال وضعیت بحرانی تر از آن است که بخواهیم دست به تخریب نمایندگان مان بزنیم و اگر بخواهیم انصاف را رعایت کنیم عزیزان نماینده بسیار پیگیر اند و تلاش های شان برای تامین آب شرب پایدار برای سیستان قابل ستودن است.
برخی در زیر چتر مطالبه گری می خواهند از این فضای  بودحود آماده(فضای مطالبه گری مردمی) میخواهن ماهی گیری کنند چرا که آنها قول رای به مدعیان صندلی سبز داده اند و از دامن زدن به اختلافات نمایندگان به اهدافشان می رسند اگر ما مردم هوشیار نباشیم.

تکاپو تمامی ارکان دولت برای تسریع در فرآیند تامین آب شرب پایدار برای مردم سیستان نشانه از عزم دولت برای حل این مشکل و عملیاتی کردن منابع آب پایدار را دارد نباید از حق بگذریم دولتی که فقط در یک ماهه گذشته تمامی سطوح آن حتی در گفتار اگر چه که در عمل نیز مشهود است بدنبال حل موضوع آب سیستان هستند نشات گرفته و نشان از عزم جدی تمامی دستگاه های اجرایی برای حل موضوع دارد به ماند که ضعف امروز و مشکلاتی که امروز نمایان شده است؛ حاصل اشتباهات مدیریتی دو دهه گذشته است فرقی هم نمیکند چه دولت های اصول گرا ،اصلاح طلب یا حتی میانه رو ها همه در حق سیستان اشتباهات نابخشودنی کرده اند که سیستان را اسیر آب ناپایدار کرده اند حال از این موضوع نیز باید عبور کرد و به آینده و اصلاح امور امیدوار بود.

عدم حضور رئیس جمهور در سیستان نقطه مثبتی در آن وجود دارد و آن این است که دولت به دنبال دستاوردهایی برای مردم سیستان می باشد و این موضوع کاملاً مشهود است تا پس از آن بتواند با دست پر به سیستان سفر نماید.

حال که قدرت اتحاد مردم و حرکتها و برنامه ریزی های موثر مردمی اهم از فعالیت های مدنی و گروه های مختلف مطالبه گری و اتحاد نمایندگان برای گرفتن حق توانسته در مطالبه حق آبه  و بیان آن در سطوح ملی گام های موثری صورت گیرد بی شک آینده سیستان روشن و در گرو اتحاد و همدلی مردم و پیگیری مجدانه مطالبات به حق می باشد. البته به دور از سیاسی گری خواص…….

حرکت در مسیر صحیح مطالبه گری  اگر به دور از احساسات و مبتنی بر برنامه ریزی و تحلیل درست از شرایط باشد قطعاً کلید موفقیت مردم برای رسیدن به آب پایدار است. و گرنه اگر وقتمان صرف اختلاف داخلی شود قافیه را باخته ایم و سیستان را نابود کرده ایم. بنگریم که امروز اتحاد حرف اول را میزند….

غلامرضا یزدان پناه
خبر هامون

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.