منابع اعتباری بر اساس داشتن برنامه به دستگاه‌های سیستان و بلوچستان اختصاص می‌یابد - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تخصیص منابع اعتباری تنها به صرف داشتن برنامه به دستگاه‌های اجرایی این استان تخصیص می‌یابد.

مهرداد عرب اول روز یکشنبه در حاشیه مراسم گرامیداشت یکم آبان “روز آمار و برنامه ریزی” اظهار داشت: با توجه به اهمیتی که برنامه‌ریزی در توسعه سیستان و بلوچستان دارد این روز را ارج می‌نهیم.

وی بیان کرد: نخستین گام در تدوین برنامه‌ها و برنامه‌ریزی احصا وضع موجود بر اساس اطلاعات و داده‌های موجود است چنانچه ما داده‌ها و اطلاعات دقیق را از بخش‌ها نداشته باشیم قطعا برنامه‌های توسعه‌ای ما دچار مشکل خواهد شد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان گفت: جمع آوری اطلاعات و داده‌ها برای برنامه‌ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت بسیار حائز اهمیت است و بر پایه این اطلاعات دقیق است که ما می‌توانیم برنامه‌های دقیق توسعه‌ای را در استان و کشور اجرایی کنیم.

وی اظهارداشت: در سیستان و بلوچستان هم حسب دستور استاندار و تاکیدی که خود سازمان برنامه ریزی و بودجه دارد برنامه‌ریزی را ما مقدم بر بودجه‌ریزی می‌دانیم و معتقدیم که اگر تخصیص منابعی صورت گیرد باید بر اساس برنامه‌ای که شکل گرفته باشد تا منابع در بخش موثر خودش استفاده شود و بتواند مشکلاتی را از سطح استان کم کند.

عرب اول ادامه داد: در مطالعات آمایش سیستان و بلوچستان چهار بخش به عنوان محورهای توسعه‌ای و ارتقای استان معرفی شده که عبارتند از راه منابع آب، انرژی و عمران شهری و روستایی است.

وی تصریح کرد: اگر مروری کنیم در سنوات گذشته، امسال و در لایحه بودجه ۱۴۰۲؛ منابعی که قرار هست توزیع و پیش‌بینی شود متناسب با آمایش است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان گفت: راه در اولویت نخست تخصیص منابع در این استان قرار دارد و در حوزه منابع آب بنا بر خشکسالی‌هایی که در شمال و جنوب استان داریم سیاست گذاری و تخصیص منابع به این سمت و سو سوق داده می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بیشترین منابع مالی را به سمت و سوی راه و آب سوق دهیم تا مشکلاتی که مردم استان در حوزه آب و راه دارند بتوانیم برطرف کنیم./ایرنا

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.