تفاهم نامه شهرداری مشهد و زابل به مرحله اجرایی رسید - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار :پس از طی مراحل اولیه و حضور کارشناسان شهرداری مشهد در زابل، روز گذشته هم جلسه ای در مشهد و با حضور سرگزی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی، شهردار و معاونین عمرانی و حمل و نقل شهرداری مشهد، شهردار و اعضای شورای شهر زابل برگزار و در خصوص نحوه اجرای تفاهم نامه برای بهسازی محیط شهر زابل بحث و تبادل نظر شد.

در این جلسه مقرر شد با همکاری شهرداری مشهد نسبت به رفع ایرادات کارخانه آسفالت زابل، تعمیر ماشین آلات شهرداری زابل، انجام تحقیقات لازم برای انتخاب گیاهان سازگار با آب و هوای زابل، تغییر خاک معابر و آبیاری تحت فشار بلوارها اقدامات لازم انجام شود.
نامگذاری یک خیابان مشهد به نام سیستان، راه اندازی خانه فرهنگ و هنر سیستان در مشهد و برپایی بازارچه محلی برای فروش صنایع دستی هنرمندان سیستانی از دیگر مصوبات این جلسه بود.
پس از سفری که وزیر کشور در تاریخ چهارم اسفند پارسال به منطقه سیستان داشت با درخواست محمد سرگزی نماینده سیستان در مجلس شورای اسلامی در راستای بهره مندی شهرهای کمتر توسعه یافته از تجربیات و دانش فنی و تخصصی شهرهای دیگر، شهرداری مشهد به عنوان معین شهرداری زابل معرفی و مقرر شد وزارت کشور در اجرای تفاهم نامه شهرداری مشهد و شهرداری زابل حمایت های لازم را انجام دهد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.