تجهیز دفاتر انجمن سینمایی جوان در دستور کار سازمان سینمایی قرار دارد - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : خزاعی در جمع مدیران،شرکت های سینمایی، مدیران موسسات،کارشناسان ستادی اداره کل و شهرستانهای سیستان و بلوچستان، توهین به حرم امام رضا علیه السلام را در فیلم عنکبوت مقدس محکوم کرد و بیان داشت: دوستان ما در وزارت امور خارجه به شدت پی گیر هستند که فیلم عنکبوت مقدس در فرانسه اکران نشود.
رئیس سازمان سینمایی کشور در ادامه با بیان اینکه سیاست دولت مردمی، توجه ویژه به شهرستانها در حوزه فرهنگ و هنر و  حاکم کردن عدالت محوری است، ادامه داد: سفر های استانی مجموعه سازمان سینمایی کشور هیچ ارتباطی به جشنواره ها ندارد و فقط برای گوش دادن به دغدغه هنرمندان پیش بینی شده است.
خزاعی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان با قدرت فرهنگی و تمدن دیرینه، با خیلی از استانها فرق دارد و متفاوت است، گفت: بودجه و اعتبارات استانی، استان سیستان و بلوچستان در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی مشخص شود.
وی ارزان ترین تفریح را در شهرستانها، رفتن به سینما دانست و افزود: از نظر توسعه صنعت سینما در مقایسه با کشورهای همسایه عقب هستیم؛خیلی از سینماهای ما تعطیل هستند و در برخی از شهرها رفتن به سینما جزء فرهنگ مردمان آنها نیست.
وی  بابیان اینکه توسعه دفاتر انجمن سینمایی جوان در دستور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست، اشاره کرد و افزود: توسعه دفاتر انجمن سینمایی در کشور قطعا مستلزم برنامه ریزی جدی ، اعتبار و نیروی انسانی است.
رئیس سازمان سینمایی کشور عنوان کرد: کمبود تجهیزات وامکانات در دفاتر انجمن سینمایی جوان، مشکل سراسری دفاتر است و خاص سیستان و بلوچستان نیست و همه امکانات دفاتر به ۱۲ سال قبل بر می گردد ولی تجهیز دفاتر انجمن سینمایی جوان در دستور کار وزارتخانه قرار دارد.
خزاعی گفت: از همان روز اول گفته ام که همه سینمای ایران،تهران نیست و اگر می خواهیم از این وضعیت در تولید فیلم و کمبود نیروی انسانی در  صنعت سینما خارج شویم باید در شهرستانها به دنبال استعدادیابی باشیم.
وی افزود: وقتی مبنای آموزش ما اقتصاد می شود اقتصاد جای استعداد را می گیرد؛ به دنبال استعدادیابی در صنعت فیلم باشیم تا شرایط پیشرفت این صنعت در کشور فراهم شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.