لک‌زایی در گفتگو با برنامه رادیویی صبح شرقی امروز دوشنبه ۹ خرداد ماه: توجه ویژه دولت به مناطق کم برخوردار و کمتر توسعه یافته/ هم اکنون ۲ هزار کلاس درس در شهرستان‌ها و مناطق استان در حال ساخت و احداث داریم - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار: مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان در گفتگو با برنامه رادیویی صبح شرقی از صدای مرکز سیستان و بلوچستان، ضمن اشاره به توجه ویژه دولت به مناطق کم برخوردار و کمتر توسعه یافته گفت: هم اکنون فرایند ساخت ۲ هزار کلاس درس در جای‌جای استان سیستان و بلوچستان در حال انجام است.
در ادامه سلسله ارتباط های تلفنی با برنامه های رادیویی و تلویزیونی، میثم لک‌زایی صبح امروز در گفتگو با برنامه رادیویی صبح شرقی اظهار داشت: تخصیص پروژه به شهرستان‌ها و مناطق بر اساس سرانه موجود فضای آموزشی، تراکم دانش آموزی، نیاز و اولویت سنجی صورت می‌گیرد.
وی افزود: در حوزه جذب خیرین و فراهم شدن زمینه حضور آنان در مسیر مشارکت در ساخت و ساز از شیوه ها و بسترهای مختلفی از جمله راه‌اندازی پویش های انگیزشی مثل پویش آجر به آجر و امثال آن بهره گیری نموده ایم و در این طرح هر فرد از آحاد جامعه حتی با اختصاص یک آجر نیز می‌تواند در این مهم سهیم باشد.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان ادامه داد: خیرین نیک اندیشی که قصد ورود به امر مهم مدرسه‌سازی را دارند می‌توانند در شهرستان‌ها و مناطق به مجامع خیرین مدرسه ساز و در مرکز استان به مجمع استانی خیرین و حوزه معاونت مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان مراجعه و مشارکت نمایند.
لک‌زایی خاطرنشان کرد: دولت توجه ویژه ای به مناطق کمتر توسعه یافته و کم برخوردار داشته و دارد و با هدف کاهش فاصله نرخ سرانه فضای آموزشی استان با میانگین کشوری ردیف اعتباری محرومیت‌زدایی نسبت به سالهای گذشته افزایش چشمگیری داشته است.
 وی گفت: هم اکنون با هدف بهره مندی دانش آموزان از فضای آموزشی استاندارد، ۲هزار کلاس درس در حال ساخت داریم و در این راستا تلاش خواهیم کرد پروژه‌های نیمه‌تمام نیز تکمیل و در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.