ساخت بیش از ۲ هزار واحد مسکونی در قالب ۳ تفاهم نامه بنیاد مسکن با نهادهای حمایتی - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار :مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر گفت : این سه تفاهم نامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با قسمت های مختلف با هدف کمک به نیازمندان به امضا رسیده است.

بیک مداح : در قالب تفاهم نامه دو جانبه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بنیاد مستضعفان ۱۳۶۸ واحد در حال ساخت است که ۹۰ درصد این  سهمیه در ۳ شهرستان هدف طرح محرومیت زدایی (قصرقند – چابهار – زهک) و ۱۷۰ واحد یعنی ۱۰ درصد سهمیه در ۵ شهرستان غیر هدف(زابل – ایرانشهر – مهرستان – سیب و سوران – خاش) ساخته می شود.
وی ادامه داد: در این تفاهم نامه افراد واجد شرایط  پس از شناسایی ، تایید و معرفی توسط  بنیاد مستضعفان ،  از تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در قالب طرح ویژه مسکن روستایی و ۷۰ میلیون تومان کمک بلاعوض (۵۰شامل  میلیون تومان از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ۲۰ میلیون تومان از سوی  بنیاد مستضعفان) بهره مند می شوند .
وی همچنین با اشاره به پیشرفت در اجرای  این تفاهم نامه گفت: برای ۱ هزار و ۶۷ متقاضی تشکیل پرونده شده است و برای دریافت تسهیلات بانکی با ۴۲۱ متقاضی عقد قرارداد صورت  گرفته و ۱۶۵ واحد نیز به مرحله گچ و خاک و نصب درب و پنجره رسیده است.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در زمینه تفهم نامه سه جانبه با کمیته امداد و بنیاد مستضعفان گفت : در این تفاهم نامه ساخت  ۱۰ هزار واحد مسکونی در کل کشور دنبال می شود که ۶۲۴ واحد سهم استان سیستان و بلوچستان است.
مدیر کل بنیاد مسکن استان همچنین به تفاهم نامه ۵ جانبه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت:این تفاهم نامه فی مابین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء ،بسیج سازندگی سپاه و بنیاد مستضعفان با هدف ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی در کل کشور به انعقاد رسیده است که سهم سیستان و بلوچستان در این تفاهم نامه ۳۰۰ واحد است.
بیک مداح افزود: در این تفاهم نامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عهده دار نظارت و اعطای تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی طرح ویژه است، کمیته امداد امام خمینی(ره) ۶۵ تا ۷۰ میلیون تومان کمک بلاعوض ارائه میدهد و موضوع ساخت و ساز هم توسط بسیج سازندگی و کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) انجام می شود.
وی در ادامه گفت: این تفاهم نامه در مرداد ماه سال ۱۴۰۰ منعقد شد اما به تازگی لیست واجدان شرایط به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام شده است که در اسرع وقت در صورت تحویل پرونده از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) و واجدالشرایط بودن متقاضیان ، توسط همکاران ما در شعب بنیاد مسکن  به بانکهای عامل معرفی میشوند

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.