آبیاری چندین باغ با انشعاب غیرمجاز، علت قطعی‌های مکرر و کمبود آب روستا - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : در پی انتشار کلیپی در فضای مجازی تحت عنوان “هول دادن پیرمرد توسط مامور وصول مطالبات اب و فاضلاب زابل” صبح امروز به دستور مدیرعامل شرکت آبفا، صمیمی پناه مدیر دفتر حقوقی و سلیمانی مدیر دفتر حراست عازم منطقه شدند و با حضور در محل مسئله را مورد بررسی میدانی قرار دادند.

*آبیاری چندین باغ با انشعاب غیرمجاز، علت قطعی‌های مکرر و کمبود آب روستا*

پس از بازدید میدانی و گفت و گو با اهالی و کارکنان محرز گردید: اهالی روستای ده کول به دلیل کمبود آب و قطعی های مکرر به آبفای زابل مراجعه و شکایت می نمایند، پس از آن همکاران جهت بررسی در محل حضور می‌یابند، و شاهد وجود چندین باغ سر سبز و آباد در شرایط خشکسالی، علیرغم نبود چاه می‌شوند که حکایت از انشعاب غیرمجاز دارد.
همکاران موفق به کشف و شناسایی ۵ فقره انشعاب غیرمجاز میشوند. انشعابات غیرمجاز جمع اوری و باز می گردند.
با گذشت زمان دوباره مشکلاتی جهت تأمین آب مشاهده و احساس گردید، برای بار دوم جهت حل مشکل مردم به همان محل میروند که باز با وصل همان انشعابات بصورت غیرمجاز مواجه میشوند.

همانگونه که در فیلم نیز مشهود است، هیچگونه اهانت و یا ضرب و شتمی از سوی کارکنان آبفا مشاهده نمی گردد و مجموعه آبفا مقید به رعایت احترام به مشترکان خود و اجرای قوانین می باشد.

در حین جمع آوری مردم کهنسال با بروز رفتاری خارج از عرف و در دست داشتن خشتی به سمت همکاران حمله میکند که جلویش گرفته میشود پس از آن خود را بر روی لوله ها می اندازد که همکاران صحنه را ترک می نمایند و به هیچ عنوان هول دادن و بی حرمتی درکار نبوده و متاسفانه این کلیپ منجر به جوسازی علیه حیثیت آب و فاضلاب شده و از آنجائیکه افترا، اضرار به غیر و تشویش اذهان عمومی جرم محسوب می‌شود قطعا مراتب تا برخورد قانونی لازم با منتشر کنندگان از طریق مراجع محترم قضایی بعمل خواهد آمد.

درصورتی که همه ی افراد نسبت به رعایت قوانین و مقررات اقدام نمایند مطمئنا شاهد کاهش چالشها و مشکلات خواهیم بود و این روستا بدلیل نصب انشعابات غیرمجاز ، سالهاست که برخی از مردم قانون مدار دچار مشکل و برخی دیگر با بی قانونی فاقد مشکل هستند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.