مردم سیستان نگران آب نباشند/اگر ‌دیگران با آب ما را تهدید می کنند دولت آب سیستان را از دریای عمان و چاه های ژرف تامین می کند - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در بازدید از منطقه سیستان گفت: مردم سیستان بدانند اگر دیگران با آب ما را تهدید می کنند دولت وظیفه خود می داند که از دریای عمان و آب های ژرف آب تهیه کند.

با حضور محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تعداد پنج پروژه عمرانی در منطقه شمال سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید.

محمد باقر نوبخت پس از ورود به زاهدان به صورت هوایی به شهرستان نیمروز در شمال استان سفر کرد و به صورت همزمان و ویدئو کنفرانس ساختمان های جدید فرمانداری شهرستان نیمروز و فنوج را افتتاح کرد.

همچنین در سفر امروز نوبخت به زابل تعداد هشت هزار و ۸۰۰ منزل مسکونی بنیاد مسکن و هزار مسکن مسکونی کمیته امداد افتتاح و به بهره برداری رسید.

محمد باقر نوبخت در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: تا پایان خدمت دولت دوازدهم در سال جاری ۴۶ طرح و پروژه با ارزش ۵۷۰ میلیارد تومان شناسایی شده است که باید آن را به اتمام برسانیم.

وی افزود: هدف از این سفر شناسایی پروژه ها و وعده های قبلی بود که مهمترین آن تحویل ۱۷ هزار واحد مسکونی محرومین است،خوشبختانه تا کنون تعداد ۱۱ هزار و ۳۰۰ واحد تکمیل شده ات و هم اکنون افراد در آن مستقر هستند.

نوبخت بیان کرد: تا قبل از اتمام دولت کل این پروژه تکمیل و تحویل صاحبان آنها که محرومین جامعه هستند خواهد شد.

وی همچنین به وضعیت آبی منطقه سیستان اشاره کرد و گفت: مردم سیستان بدانند اگر دیگران با آب ما را تهدید می کنند دولت وظیفه خود می داند که از دریای عمان و آب های ژرف آب تهیه کند.

نوبخت بیان کرد: مردم سیستان نباید نگرانی تامین آب داشته باشند لذا که هر دو کار هم انتقال آب از دریای عمان و استخراج آب های ژرف آغاز شده است و به طور کامل بدوجه آن را تامین خواهیم کرد.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: سیستان وبلوچستان با توجه به منابع محدودی که دارد نسبت به سایر استان ها مقام اول را در تامین بودجه دارد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.