بزرگراه محمد آباد به میلک پیش از پایان دولت به بهره برداری می رسد/ - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار – عطالله اکبری مدیر کل راه و شهر سازی استان سیستان و بلوچستان از حضور در جمع اصحاب رسانه سیستان اظهار خوشحالی کرد و گفت : رسانه پل ارتباطی بین مسئولین و مردم است و این یک اصل مهم است .

اکبری اظهار داشت : اولویت نخست ما احداث بزرگراه زاهدان به زابل است که مطالبه بحق مردم سیستان می باشد ؛ تلاش ما بر این است تا بتوانیم قدم ب قدم به زابل نزدیکتر شویم .

وی در ادامه گفت: طول خط زاهدان به زابل ۲۰۰ کیلومتر می باشد که از این ۲۰۰ کیلومتر ۱۱۰ کیلومتر به اتمام رسیده است و مردم استفاده می کنند و ۹۰ کیلومتر باقی مانده است ، که از این ۹۰ کیلومتر ۱۵ کیلومتر نرسیده به پل شیله و ۷۵ کیلومتر تا رامشار می باشد .

مدیرکل راه و شهرسازی استان بیان داشت : ۱۰ کیلومتر از این جاده( تا قبل از پل شیله) قطعا تا شب عید آماده بهره برداری خواهد شد و ۱۸ کیلومتر (از پل شیله تا یادمان شهدا )که قطعه ۴ این بزرگراه می باشد تا قبل از پایان سال شروع به کار خواهد کرد .

وی ادامه داد : در سال قبل با یک تعامل سازنده با نمایندگان با مقام عالی دولت و سازمان برنامه بودجه توانستیم ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه بزرگراه زاهدان به زابل بگیریم که نسبت به سال های گذشته رشد ۳۵۰ درصدی داشته است .

اکبری بیان داشت : اگر هرساله همین مبلغ اعتبار برای پروژه داشته باشیم طی ۵ سال آینده کار این محور به پایان خواهد رسید .

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه هر یک متر اسفالت جان یک انسان را نجات می دهد اظهار داشت : دوخط اساسی و مهم در حوزه سیستان داریم اول خط زاهدان به زابل که هم از لحاظ انسانی هم ترانزیتی بسیار حائز اهمیت است و دوم بزرگراه محمد آباد به میلک می باشد که پروژه دوم را تا قبل از پایان دولت تحویل خواهیم داد .

اکبری بخش دیگری از کار خود را بهبود وضعیت حاشیه شهر زابل دانست و گفت : طی سال زنگ خطری به صدا در آمد و بیشترین پالس منفی از حواشی زابل ، زاهدان و چابهار به گوش رسید ؛ زابل به دلیل خشک سالی ، زاهدان مرکزیت سیاسی و در چابهار به دلیل مرکزیت اقتصادی عاملی شد تا کم کم تخلیه جمعیت در روستا ها اتفاق افتاده و این جمعیت به سمت شهر هجوم آوردند .

وی ادامه داد : با این اتفاق بخشی از دستگاه ها به کمک شهر آمدند و یکی از این دستگاه ها راه و شهرسازی بود .

اکبری بیان داشت :در زابل پنج محله به عنوان محلات هدف شناسایی شد که این محلات شامل معصوم آباد ، حسین آباد ، اسلام آباد ، رسالت و هیرمند شمالی می باشد ؛ با هماهنگی دفاتر تسهیل گری از سال گذشته تاکنون ۱۸۰ هزار متر از این محلات با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیار تومان بهسازی و نوسازی شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.