خطر #سیلاب روستاهای شهرستان #نیمروز را تهدید نمی کند/ - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار – معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی فرمانداری شهرستان نیمروز اعلام کرد : خطرسیلاب هیچ روستای شهرستان نیمروز را تاکنون تهدید نکرده است.

به گزارش نی زار، یداله شعیبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری نیمروز با اعلام خبر فوق بیان داشت : با تدابیر اتخاذ شده در مدیریت بحران شهرستان و انجام لایروبی رودخانه ها و مسیل های منتهی به تالاب در سال جاری و همراهی و همدلی مثال زدنی مسئولین و مردم در این شهرستان تاکنون خطر سیلاب هیچ محلی را تهدید نکرده است.

معاون سیاسی فرمانداری نیمروز از رسانه های متعهدحوزه سیستان خواست تا صحت اخبارخود را قبل از انتشار از منابع مطمئن جویا شوند.

وی در خصوص برخی مطالب منتشر شده در فضای مجازی با اشاره به اینکه برخی رسانه ها آبگرفتگی و خطر سیل روستای گلزار را منتشر کرده اند اعلام کرد که این مطلب با واقعیت های میدانی اصلا همخوانی ندارد.

#شعیبی در این خصوص بیان داشت : محلی که تصاویر آن منتشر شده اراضی بایر این روستامی باشد که در طول چندین سال گذشته به ندرت آب گیری و کانون گرد و غبار بوده و باعث نگرانی و آزار مردم این روستا و سایر روستاهای مجاور در زمان وزش بادهای صدوبیست روزه بوده است که در سنوات گذشته به جهت مقابله با پدیده گرد و غبار این منطقه منابع طبیعی شهرستان برای ایجاد کمربند سبز اقدام به کاشت درخت گرکز در ضلع شمالی این روستا تا حوزه نیاتک نموده که در آورد آبی که در حال حاضر در رودخانه نیاتک جاری هست از دریچه های تعبیه شده بر روی سیل بند مقداری آب به این محلها هدایت که وزش باد چند روز قبل باعث پخش آن در سطح این اراضی گردیده که این مقدار آب هیچ تهدیدی برای این روستا ویا حتی روستاهای مجاور نبوده است.

وی ضمن اطمینان خاطر به مردم عزیز شهرستان #نیمروز بیان داشت : مدیران این شهرستان با مدیریت فرماندار محترم بصورت شبانه روزی و براساس رسالت های ذاتی وتقسیم کار انجام شده در مدیریت بحران شهرستان در حال انجام وظیفه می باشند.

شعیبی خاطر نشان کرد: سیلاب وارد شده به منطقه از ورودیهای لورگباغ ونیاتک تحت کنترل بوده وبه سمت تالاب بین المللی هامون در حال هدایت می باشد.

معاون فرماندار #نیمروز همچنین اعلام کرد : در نقاط حادثه خیز رودخانه ها کشیک شبانه روزی با حضور مدیران شهرستان و با استفاده از ظرفیت کشاورزان، دهیاران، آبیاران ومردم بومی منطقه برقرار هست وهمچنین کلیه دستگاه های سنگین اعم از دولتی وبخش خصوصی در حال فعالیت بوده و در محلهای تعیین شده مستقر می باشند.

ایشان در پایان از همه رسانه های متعهدحوزه سیستان درخواست کرد تابجهت جلوگیری از ایجاد نگرانی وسلب آرامش روانی مردم قبل از درج اینگونه اخبار صحت آن را از منابع معتبر استعلام نمایند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.